To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

Ochrona przyrody - STOP Kłusownikom - raporty z terenu o pułapkach

Weles - 2009-12-04, 13:59

różnie bywa, powodzenia
Zielona Swoboda - 2009-12-12, 18:21

Witam Panowie dziś byliśmy na patrolu 4 osobowym i zlikidowaliśmy dwie klatki w tym jedną z współpracą policji bo stała na dachu jakieś obory. Druga stała na szczerym polu widać ją było z ok. 1km ale w tej na pewno złapało się dużo drapieżników bo była wrośnięta w ziemie i pszenica w niej rosła na przynętę 4gołębie gospodarz też nas widział ale nic nie reagował. Uważamy że akcja była udana:D
Basior - 2009-12-12, 19:43

Zielona Swoboda napisał/a:
dziś byliśmy na patrolu 4 osobowym i zlikidowaliśmy dwie klatki
Gratulacje, u nas krucho z czasem na takie wypady, tym bardziej ze w naszej okolicy nic niema, trzeba jechać gdzieś dalej...
Krzychu55 - 2010-04-04, 15:41

Ja również gratuluję
Piotr N - 2010-04-06, 13:03

W tym roku pomiędzy Sadową a Dziekanowem Leśnym znalazłem(i zlikwidowałem ) na ścieżkach wydeptanych przez dziki 3 wnyki z grubego drutu. Nie trzeba daleko jeździć, czy może macie jakieś zdjęcia pułapek dachowych na ptaki. Mieszka w okolicy wielu gołębiarzy...
mender - 2010-05-12, 12:57

Pod naszym nosem w Żywkowie (bociania wieś w warm.-maz.) jeden z miłośników gołębi miał za stodołą takie cudo. Po naszej interwencji zwinął sprzęt. Nie chcieliśmy stosować radykalnych środków (policja etc.), bo wieś mała a my musimy utrzymywać dobre kontakty z ludźmi (stodoła szybko płonie...).

A firma Avistar mimo pism ze strony KOO nadal sprzedaje taki oto sprzęt:

http://www.avistar.pl/Zyw..._100cm-922.html :sad: :sad: :sad:

wieslawbaginski - 2010-05-12, 15:31

mender napisał/a:

A firma Avistar mimo pism

A może wiesz co im na te pisma odpisują ?
Pozdrawiam

mender - 2010-05-12, 20:46

Nie znam szczegółów. Wiem tylko, że Avistar już nie używa słowa zwrotu "żywołapka na ptaki drapieżne"...
Zielona Swoboda - 2010-11-24, 11:13
Temat postu: W tą pułapke nic juz sie nie złapie
Witam po długiej nie obecności. W tą klatkę już się nie złapie żaden drapieżnik
Marek Bebłot - 2011-11-27, 13:00

Witam
Ktoś będzie w tym roku zimą szukał pułapek na drapole?

ZaP - 2011-11-27, 15:27

jasne!
jak zawsze

Basior - 2011-11-30, 21:56

Marek Bebłot napisał/a:
Ktoś będzie w tym roku zimą szukał pułapek na drapole?

to nie jest problem :-) , ale szukamy chętnych do ich likwidowania...

Basior - 2011-12-21, 00:59

o proszę:
http://www.radom24.pl/artykul/czytaj/3596
:-)

GrzegorzBP - 2011-12-21, 10:39

Basior napisał/a:
o proszę:
http://www.radom24.pl/artykul/czytaj/3596

tylko że chyba się redaktorzynie coś popierniczylo bo pisze że zostaną mu postawione zarzuty z ustawy prawo łowieckie a zgodnie z ustawa "Łowiectwo, jako element ochrony środowiska przyrodniczego, w rozumieniu ustawy oznacza ochronę zwierząt łownych (zwierzyny) i gospodarowanie ich zasobami w zgodzie z zasadami ekologii oraz zasadami racjonalnej gospodarki rolnej, leśnej i rybackiej."
nawet jeśli chodzi o wnyki czy inne urządzenia przeznaczone do kłusownictwa - to dotyczy to zwierzyny łownej

amikosik - 2012-01-15, 20:47

Dziś, jak co roku liczłem kaczki w Warszawie. Przy kanałku ciągnącym się wzdłuż ulicy Przy Bernardyńskiej Wodzie wisiał karmnik który w zeszłym sezonie cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem ptasiej dorbnicy. Najwięcej było wówczas dzwońców.
W tym roku z ciekawością zajrzałem do karmnika i dopiero z bliska dostrzegłem zamontowaną obok pułapkę....
:shock: W środku miasta gdzie chodzą ludzie !!! :shock: