Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2007-05-09, 16:10
Budki lęgowe
Autor Wiadomość
krogulec 
obserwator

Posty: 164
Skąd: Puszcza Kozienicka
Wysłany: 2007-02-19, 21:41   

Mirku pismo właściwie wystosowałem dlatego,bo teren gdzie chcę wieszać budki jest w kilku leśnictwach ale poprosiłem jeszcze o zgodę naprawiania zniszczonych budek istniejących, bo często takie spotykam .
_________________
wacko
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2007-02-19, 21:44   

krogulec napisał/a:
poprosiłem jeszcze o zgodę naprawiania zniszczonych budek istniejących, bo często takie spotykam .

Na rękach za to powinni Ciebie nosić :wink:
_________________
TP Bocian
 
     
ornitopter 
ornitopter

Posty: 205
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2007-02-22, 09:46   

Odwiedziłem market budowlany Castorama i przy okazji widziałem oferowane tam budki lęgowe dla ptaków. Podziwiam niezłomność producenta, który najwyraźniej nie wnika wcale w podstawowe potrzeby ptaków. Np. otwór wlotowy umieszczony jest przeważnie pośrodku ścianki przedniej, często tuż nad dnem budki.
Gdyby zastosowano się przynajmniej do podstawowych zasad, to już sama budka mogłaby sobie udawać malutką wiejską chatkę, góralski domek czy coś tam innego, według gustu.
Do tego jeszcze, na etykietce z ceną napisane jest, że to jest karmnik.
_________________
ornitopter
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2007-02-22, 13:11   

ornitopter napisał/a:
Podziwiam niezłomność producenta, który najwyraźniej nie wnika wcale w podstawowe potrzeby ptaków.

A jaka cena takiego "karmnika"?!
_________________
TP Bocian
 
     
ornitopter 
ornitopter

Posty: 205
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2007-02-22, 13:59   

Zapamiętałem jedną cenę - 15,60 zł.
_________________
ornitopter
 
 
     
ornitopter 
ornitopter

Posty: 205
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2007-02-22, 14:05   

Ale to dotyczy tylko jednego, najprostszego modelu zrobionego z pieńka brzozy i był on prawie - prawie do przyjęcia. Te modele domko-podobne są jakieś droższe, ale nie pamiętam bo zbytnio skupiłem sie na kostrukcji.
_________________
ornitopter
 
 
     
krogulec 
obserwator

Posty: 164
Skąd: Puszcza Kozienicka
Wysłany: 2007-03-01, 22:25   

No wreszcie dostałem odpowiedz w sprawie budek.Przydzielono mi 2 leśnictwa kawał Puszczy tereny nad rzeką itd.Własciwie wszystkie tereny najcenniejsze.Zacznę chyba od inwentaryzacji istniejacych , wtedy poznam ich stan.Ciekawe czy są jakieś budki promowane na jakiegoś ptaka.
_________________
wacko
 
     
ornitopter 
ornitopter

Posty: 205
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2007-03-05, 14:02   

[quote="krogulec"]No wreszcie dostałem odpowiedz w sprawie budek.


I wcale się nie dziwię, że jest zgoda. Przecież Ty im po prostu z nieba spadłeś.
_________________
ornitopter
 
 
     
krogulec 
obserwator

Posty: 164
Skąd: Puszcza Kozienicka
Wysłany: 2007-03-08, 22:02   

Śmiechu warte;dzisiaj doczytalem sie w tym pozwoleniu na wieszanie budek w Lasach Państwowych że nie otrzymuje zgody na wjazd do lasu własnym środkiem transportu.
Podpisał Z-ca Nadleśniczego mgr. inż.Tomasz Sot. To jakaś paranoja budki i drabiny mam na plecach nosić a do naprawy stare znosić i wynosić.I jak chronić ptaki w lesie a w same budki z 1000 zł poszlo a wynajem samochodu bo swojego nie mam i jeszcze nie wolno.Ja chyba śnię proszę o podpowiedz co dalej robić .Chyba poszukam terenu prywatnego.
Członek OTOP
_________________
wacko
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2007-03-08, 22:40   

krogulec napisał/a:
dzisiaj doczytalem sie w tym pozwoleniu na wieszanie budek w Lasach Państwowych że nie otrzymuje zgody na wjazd do lasu własnym środkiem transportu.

Powinieneś się cieszyć - leśniczy będzie Ciebie woził po lesie, pewnie i drabinę również!
_________________
TP Bocian
 
     
ornitopter 
ornitopter

Posty: 205
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2007-03-09, 08:38   

To jakaś chora sprawa, ale moim zdaniem możesz to załatwić. Pisemne pozwolenie masz, a kwestię samego wjazdu spróbuj załatwić bezpośrednio, w rozmowie z właściwym dla tego terenu leśniczym. To powinno być łatwiejsze niż ta zgoda pisemna, wszystko zależy od tego, co to za człowiek się okaże.
_________________
ornitopter
 
 
     
krogulec 
obserwator

Posty: 164
Skąd: Puszcza Kozienicka
Wysłany: 2007-03-09, 21:50   

Dzieki za wsparcie i wyjaśnienia.
Chciałem spytać jakie są wymiary budki na synogarlicę bo nic mi na myśl nie przychodzi a kręci się obok mojego domu 2 pary.W tamtym roku miały 2 lęgi u mnie na winoroślach ,lecz winorośle zostaly złamane przez wiatry więc są w trakcie wybierania nowego miejsca.
_________________
wacko
 
     
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2007-03-09, 23:40   

krogulec napisał/a:
Przydzielono mi 2 leśnictw
a który to teren "dostałeś", jeśli mogę spytać
Cytat:
Śmiechu warte;dzisiaj doczytalem sie w tym pozwoleniu na wieszanie budek w Lasach Państwowych że nie otrzymuje zgody na wjazd do lasu własnym środkiem transportu
LP niełatwo wydaja zgodę na wjazd do lasu i moim skromnym zdaniem bardzo dobrze, ze są tak zachowawcze (czasem można otrzymać pozwolenie na konkretny dzień), ale jeśli sie postarasz to myśle ze takowe dostaniesz - musisz tylko osobne pismo napisać i wyszczególnić w nim czas (jak najkrótszy), kiedy masz zamiar je powiesić
krogulec napisał/a:
Chciałem spytać jakie są wymiary budki na synogarlicę
synogarlica nie gnieździ się w budkach
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2007-03-10, 06:57   

krogulec napisał/a:
jakie są wymiary budki na synogarlicę

green power juz napisał, ale możesz spróbować zrobić jakieś czarki (może druciane), aby były stabilne, ale sądzę, że i tak same wybiorą sobie miejsce - jakiegoś świerka
_________________
TP Bocian
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2007-03-10, 13:46   

Dziś w TVP3 w kurierze mazowieckim ma być reportaz o akcji wieszania budek w Podkowie Leśnej, to jakby promocja książki wydanej przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta - Ogrodu Podkowa Leśna : "Chronione zwierzęta w ogrodach Podkowy Leśnej" autorstwa Bolesława Jabłońskiego i Anny Kalinowskiej.
Godzina podobno 17.45 :smile:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo