Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bieszczady ;-)
Autor Wiadomość
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-07-09, 18:46   Bieszczady ;-)

Hey, co mi polecicie w Bieszczadach. Gdzie mozna zobaczyc jakieś wspaniałosci tych pieknych gór? ;-)
 
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2007-07-10, 06:29   

pieczara napisał/a:
Gdzie mozna zobaczyc jakieś wspaniałosci tych pieknych gór?

Szlak z Cisnej przez Majdan Okrąglik i dalej do Rawek - jak się spręzysz zrobisz w dwa dni - cisza spokój - tylko weż zapas wody :green:
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2007-07-10, 08:17   

pasmo otrytu, worek bieszczadzki, poloniny wetlinska, carynska...a najdziksze okolice to polecam tanawe wyżną... okolice cisnej - wolosan, jeziorka duszatynskie, chryszczatą.
_________________

 
 
     
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-07-10, 09:46   

No Połoniny, Jeziora, wrek juz mam złażone. Wybieram się na Otryt, któy słynie z dzxikosci swej przyrody i atwości gubienia turystów :twisted: . A o Tarnawie to nie słyszałem, dzięki ;-) .
A co do trasy przez Okraglik, to rzeczywiście, trochę ambitna :cool: . Zamierzam skrócic sobie drogę i podejść od strony Wetliny :grin:
 
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2007-07-10, 11:47   

pieczara napisał/a:
Wybieram się na Otryt, któy słynie z dzxikosci swej przyrody i atwości gubienia turystów

bez przesady z tą dzikością - w sezonie ruch jak na marszałkowskiej - na otryt to tylko zimą z nartami albo wczesną wiosną po roztopach :green: - wtedy pełen wypas :green:
pieczara napisał/a:
Zamierzam skrócic sobie drogę i podejść od strony Wetliny

Przez Moczarne??? nie radzę :cool:
 
     
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-07-10, 12:50   

Dlaczego ?? :roll:
 
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2007-07-11, 08:06   

pieczara napisał/a:
Dlaczego ??

bo szlak ten jest zamknięty od ładnych kilku lat i prawdopodobieństwo natchnięcia się na fiflanca jest wielce prawdopodobne - wieć jesli chcesz uszczuplić kieszeń o kilka stówek to proszę bardzo. Moczarne zostalo wyłączone z ruchu turystycznego
 
     
Prem 
Nieludzki Doktor


Posty: 473
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-07-23, 12:57   

GrzegorzBP napisał/a:
Moczarne zostalo wyłączone z ruchu turystycznego

Na szczęście nie dla wszystkich :green:
_________________

 
     
green power 
ponad podziałami x 2


Posty: 819
Skąd: Radom/Kraków
Wysłany: 2007-07-23, 17:51   

Cytat:
bez przesady z tą dzikością - w sezonie ruch jak na marszałkowskiej - na otryt to tylko zimą z nartami albo wczesną wiosną po roztopach
nieprawda, Otryt przez cały niemal sezon świeci pustkami (i bardzo dobrze) a ruch jak na Marszałkowskiej to jest w sezonie na połoninach :mad:
_________________
Tomasz Figarski

"Poza gospodarczym wyrachowaniem leśnik musi mieć także i szerszy, przyrodniczy punkt widzenia; powinien mieć również na względzie wartość materialnie niewymierną, jaką jest piękno i urok lasu[...]" W. Koehler, 1961.
 
     
CARABUS12
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-09-14, 10:34   Bieszczady

to może kilka fotek z Bieszczad
 
     
Wujek Adam
SE-TP"B"


Posty: 908
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2007-09-15, 22:04   Eh, te Bieszczady...

Eh, rozmarzyłem się...
Nie ma bata. Jeszcze w tym roku też tam pojadę!
A co polecić? Na pewno na bazę wypadową Cisną! Nie zna Bieszczadów, kto nie łyknął browarka w "Siekierezadzie" :lol: Stamtąd jest zresztą bardzo fajny szlak na południe - na Okraglik i potem np. pasmem granicznym. I kolejką obok z Majdanu z przyjemniochą się można przejechać. A potem kanieczna w drugą stronę: do Wetliny i jeszcze dalej - Ustrzyki Górne i Wołosate - z przystankiem w ostatnim barze na szlaku. I bieszczadzka klasyka: Połoniny nieco oklepane, ale niezaprzeczalnie piękne. A może Bieszczady Zachodnie? Nie tak efektownie górzyste, ale pasmo Chryszczatej grzechu warte. Nad Sanem od Zatwarnicy po Stuposiany też git, choć to nawet nie górki a pagórki, ale zebeściarska przyroda. "Worek" owszem, miodzio, a i Moczarne jeszcze smaczniejsze, a co zabronione - tak jak nocleg na Tarnicy - wiadomo, że lepiej smakuje :razz:
Gdzie nie pojedziesz w dół mapy od linii: Komańcza - Baligród - Terka - Lutowiska to i tak będziesz wygrany! Nie zabłądź ino nad Solinę, bo stamtąd w Bieszczady jest jeszcze spory kawałek i trzeba mieć modne dresy i chiciory disko-bandżo w haj-klas-odtwarzaczu odpowiednio wypasionej furki. A na południu... ten teges i te sprawy, rozumisz-wisz... no Bieszczady są po prostu!
Baw się dobrze!
Wujek Adam
_________________
Wiadomo, Sekcja Entomo...
 
     
CARABUS12
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-21, 19:31   

Nie zna Bieszczadów, kto nie łyknął browarka w "Siekierezadzie"
napisał Wujek Adam
 
     
Krzyżak Marcin 

Posty: 76
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-09-21, 20:38   

Wujku Adamie! Carabusie12! Miód w serce lejecie! Slowem i zdjęciem. Jeszcze mi sie kapota nie wywietrzyła z dymu ogniska pod Cisną! A te smukłe siekierki ileż razy dłonią swą pieściłem...
 
     
DarekŁ
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-23, 18:10   

No i ja też mam nadzieję, że jeszcze raz w tym roku sprawdzę czy te siekierki nadal są ostre :green: .
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2007-09-24, 11:25   

sa dwa blizniacze bary - siekierezada w cisnej i bar ludzi z mgly w wetlinie :]
klimacik zajefajny :]
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo