Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TABLICA OGłOSZEN
Autor Wiadomość
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
  Wysłany: 2008-01-16, 22:24   TABLICA OGłOSZEN

Witam,
proponuję nieśmiało stworzenie nowego działu TABLICA OGłOSZEN, na której można by umieszczać krótkie informacje z rodzaju: co, gdzie, kiedy dzieje się ciekawego w waszych miejscowościach. Tzn. wszelkie zaproszenia na otwarte wykłady, debaty, pokazy filmów przyrodniczych, wystawy, zjazdy, prelekcje itp. (oczywiście z dziedzin dotyczących przyrody i ekologii)
Nie znalazłam na Forum działu, gdzie w jednym miejscu byłyby dostępne takowe informacje. Gdybym się jednak pomyliła, to proszę moderatorów o umieszczenie mojego tematu/postu we właściwym miejscu.
Mam nadzieję, że tablica ogłoszeń się przyjmie i będzie przydatna reszcie Forumowiczów.
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-16, 22:27   

zamieszczam więc pierwsze ogłoszenie:

otwarty wykład "Niebezpieczeństwo z głębin- co wiemy o zanieczyszczeniu Bałtyku".
Spotkanie odbędzie się w czwartek 17 stycznia o godz. 16.00
w auli Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach przy ul. Bankowej 9.
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-17, 08:08   

no dobra, skoro nikt nie ma odwagi, to 2 ogłoszenie:

serdecznie zapraszam na pierwsze w tym roku spotkanie lokalnej grupy Greenpeace Silesia.
Swoją obecnością zaszczyci nas Łukasz Supergan- koordynator kampanii toxycznej GP Polska.

czas i miejsce:
18.01.2008, Katowice
Pałac Młodzieży, sala nr 33 (II piętro) o godz 16.00

P.S.
mam nadzieję, że nie tylko ja będę tu pisać, bo aż mi głupio :neutral:
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
kania ruda 


Posty: 329
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-17, 08:48   

art.jovana napisał/a:
proponuję nieśmiało stworzenie nowego działu TABLICA OGłOSZEN


super inicjatywa, moze Basior bedzie tu czesto wstawial cos co dzieje sie w wawie :)

Basior: Super owszem, ale jesli ma to byc tablica ogloszeń, to proponuje komentarze ograniczyc do minimum, aby nie utrudnialy dotarcia do konkretnych informacji. A jak cos bede mial ciekawego to oczywiscie wstawie. :smile:
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2008-01-17, 08:53   

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
w imieniu Zarządu PTE oraz własnym jako przewodniczącego sekcji Lepidopterologicznej PTE serdecznie zapraszam do zarezerwowania sobie czasu w czerwcu 2008 i udziału w Konferencji. PTE to jedna z najdłużej działających organizacji skupiających ludzi, których pasją są owady. W roku 2008 przypada 85 rocznica powołania PTE. PTE zostało powołane we Lwowie - dlatego też Bieszczady i Lwów.
Jednocześnie jako przewodniczący sekcji proszę o nadsyłanie propozycji referatów dotyczących motyli.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa
„Społeczna i naukowa rola ruchu entomologicznego w Polsce”
więcej
http://pte.au.poznan.pl/ dział AKTUALNOŚĆI
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2008-01-17, 10:41   

Gratuluje, nie chwaliles sie szefostwem... A Lepidopterologiczna bedzie?
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2008-01-17, 13:19   

Marfu napisał/a:
Gratuluje, nie chwaliles sie szefostwem... A Lepidopterologiczna bedzie?

ano tak wyszło :green: motylarze jak najbardziej będą - czekam na tematy :green:
zresztą dyć napisałem : w imieniu Zarządu PTE oraz własnym jako przewodniczącego sekcji Lepidopterologicznej PTE
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-01-17, 13:22   

A ja mam wątpliwości, czy taka tablica ogłoszeń ma sens. Naprzykład inormacja o konferencji rocznicowej PTE warta jest oddzielnego tematu.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
kania ruda 


Posty: 329
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-17, 13:25   

not jesli dyskusja sie rozwinie mozna załazyc dla tej konferencji oddzielny temat. natomiast taka tablica ogloszen aby tylko zamieszczac suche informacje jets bardzo dobra!
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-17, 13:51   

Jarek P napisał/a:
A ja mam wątpliwości, czy taka tablica ogłoszeń ma sens. Naprzykład inormacja o konferencji rocznicowej PTE warta jest oddzielnego tematu.

kania ruda napisał/a:
not jesli dyskusja sie rozwinie mozna załazyc dla tej konferencji oddzielny temat. natomiast taka tablica ogloszen aby tylko zamieszczac suche informacje jets bardzo dobra!

no właśnie o to mi chodziło; żeby pojawiały się tu same informacje, bez szczegółowego rozwijania wątków i ich komentowania. Często dzieją się ciekawe rzeczy a dowiadujemy się o nich po fakcie. Żeby temu zapobiec warto mieć w jednym miejscu dostęp do kalendarza imprez przyrodniczo- ekologicznych. Poczekajmy trochę i samo się okaże czy taka tablica ogłoszeń ma sens czy nie, ale dziękuję za dyskusję. :-)

Kania Ruda- dzięki za poparcie :-)
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-01-17, 20:55   

Spotkanie lokalnej grupy GP w
Poznaniu, 23 stycznia godz. 20:00
"DS Przylesie" (sala telewizyjna na I p.) ul. Wojska Polskiego 85.
Na spotkanie przyjedzie Agata Zielińska - koordynator wolontariuszy Greenpeace PL ktora przyblizy nam tą międzynarodową organizację dzialającą już w Poznaniu.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się wlączyć do dzialan w ramach Greenpeace a także tych, co się jeszcze wahaja, lub chcących uzyskać informacje nt. tej org. i kampanii realizowanych w Polsce.
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
Batman 


Posty: 1735
Skąd: z dzikiej natury
Wysłany: 2008-01-17, 20:57   

art.jovana napisał/a:
zęsto dzieją się ciekawe rzeczy a dowiadujemy się o nich po fakcie. Żeby temu zapobiec warto mieć w jednym miejscu dostęp do kalendarza imprez przyrodniczo- ekologicznych. Poczekajmy trochę i samo się okaże czy taka tablica ogłoszeń ma sens czy nie, ale dziękuję za dyskusję.

Tablice byly ale na zasadzie martwego jednopostowego tematu w odp. dziale. Generowalo to ilość tematów niekoniecznie potrzebnie. Czyli jesli o mnie chodzi trafilas z pomyslem w dziesiatke. Gratuluje :)
_________________
"Kiedy wytniemy ostatnie drzewo i kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, to wtedy stwierdzimy, że nie możemy jeść pieniędzy".
 
     
kania ruda 


Posty: 329
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-18, 09:23   

no i prosze, troche ogloszen juz jest
a czy mozna ta tablice przeniesc na szczyt listy tematow? prosze jakiegos moderatora aby to zrobil!!!!!
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-20, 14:25   

Katowice 25 styczeń, godz 16.00
Pałac Młodzieży sala nr 33, II piętro

spotkanie lokalnej grupy Greenpeace Silesia
w planach: szczegółowe omówienie kampanii toxycznej dotyczącej polskich rzek :idea:

wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam
sówka
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
art.jovana 
vel sówka

Posty: 183
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-22, 10:55   

Zmiany poziomu mórz - wykład

24 stycznia br., o godzinie 15.00 w Auli Międzywydziałowej przy Wydziale Nauk o Ziemi UŚ (Sosnowiec ul. Będzińska 60) odbędzie się wykład z serii Invited Lectures on Glaciology. Wygłosi go prof. dr W.T. Pfeffer (University of Colorado, Boulder, USA).

O wykładzie: The unsolved problem of sea level rise in the next century.

Zmiany poziomu mórz obserwowane na przestrzeni tysięcy lat są warunkowane dostawą lub ubytkiem wody pochodzenia lądowego, m.in. z lądolodów i lodowców, a także rozszerzalnością cieplną lub kontrakcją wody morskiej towarzyszącą zmianom temperatury wody. Spowodowany ociepleniem wzrost poziomu mórz w kolejnym stuleciu może być bardzo znaczny (powyżej jednego metra), lecz skala tych zmian jest wciąż wątpliwa.
Prognozy podnoszenia się poziomu wód przedstawione w czwartym Raporcie IPCC (International Panel on Climate Change) zostały powszechnie skrytykowane z powodu niedoszacowania spodziewanego podnoszenia się poziomu wód na skutek topnienia pokrywy lodowej oraz nie uwzględnienia zmian dynamiki lodowców jako efektu globalnego ocieplenia. W prezentacji przedstawiono wyniki szacowania aktualnego trendu podnoszenia się poziomu wód z uwzględnieniem składników związanych ze zmianami dynamiki lodowców.

wykład, jak zawsze jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych
serdecznie zapraszam
_________________
nie jestem ekoterrorystą- non violence direct action
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo