Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2007-02-23, 11:42
Via Baltica przez Rospudę
Autor Wiadomość
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-03-08, 22:48   

Ja też nie rozumiem tych ludzi. Mogą puścić obwodnicę drugą stroną i mają spokój, a tunel to moim zdaniem tragedia by była, rozkopane, duzo kasy, wogóle bez sensu. Myślę, że minister specjalnie tak powiedział, bo wie doskonale, że taki projekt nie przejdzie. 15 km. trasy za 1miliard złotych :?: , przecież za tą kasę, można zrobić cztery mosty na wiśle :cool:
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-03-16, 22:10   

Tunel się nie podoba? To do prokuratora!
_________________
www.ussuri.pl
 
     
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-03-16, 22:14   

To jest tak głupie, że dziwne, że isteją ludzie, co mogą tak fakty interpretować. :neutral:
 
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-28, 01:27   

Ci z Inicjatywy Wschód to skrajna prawica.

Zapomnieli tylko, że fałszywe doniesienie do prokuratury jest karalne.
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-03-28, 01:31   

robert_c napisał/a:
Ci z Inicjatywy Wschód to skrajna prawica.


A czemu skrajna prawica?? Ja jestem skrajna prawica, a jakos nie pochwalam ich dzialania...
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
pieczara 
Adam, bądź Wirus :]


Posty: 453
Skąd: Radom
Wysłany: 2006-03-28, 16:48   

To należysz do jakieś partii?
 
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-03-28, 17:37   

Nie.
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-28, 19:56   

Marfu napisał/a:
robert_c napisał/a:
Ci z Inicjatywy Wschód to skrajna prawica.


A czemu skrajna prawica?? Ja jestem skrajna prawica, a jakos nie pochwalam ich dzialania...

No bo jest skrajna prawica i "skrajna prawica". Tak samo jak są ekolodzy i "ekolodzy", jak są drogowcy i "drogowcy".

Ja akurat reprezentuję środowisko drogowców. I wcale nie pochwalam działań GDDKiA o/Bialystok i budowania co popadnie, gdzie popadnie.
Mało, że ja nie pochwalam - nie znam nikogo z tej branży, ktoby powiedział, że ma jakikolwiek sens budowanie trasy ekspresowej przez bagna i lasy. Zwłaszcza, że sa warianty alternatywne, umożliwiajace ominięcie terenu cennego przyrodniczo. Zwłaszcza że trasa poprowadzona obok byłaby tańsza, bardziej opłacalna w eksploatacji i mogłaby powstać szybciej.
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-03-28, 22:59   

Zawsze zastanawiałem sie kto to jest drogowiec. Czy to ten co korzysta z drogi, np. kierowca samochodu, roweru czy motoru a nawet pies idący drogą? Czy może drogowcem jest ktoś kto te drogi robi? A może ktoś kto odśnieża? W wiadomościach cały czas używają terminu DROGOWIEC i chyba każdy nim jest wg ich definicji bo używają różnych.... :wink:
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-29, 02:45   

Pisząc, ze reprezentuję środowisko drogowców, mam na mysli, że reprezentuję tych, którzy drogi projektują lub budują.
Osobiście jestem wielkim entuzjastą budowy autostrad i wszelkich dróg ekspresowych.
Uważam, że Polska wiele straciła (i nadal traci) na tym, że nie ma odpowiedniej sieci nowoczesnych dróg kołowych.
Problem w tym, że nigdy mieć nie będzie, jeśli decydowac o budowie mają tacy ludzie jak Topczewski z GDDKiA Białystok.

Musimy mieć nowoczesne trasy w całej Polsce.
Chciałbym wraz ze swoim stowarzyszeniem pokazać, że można zbudować te pieprzone ekspresówki i nie zniszzyć przyrody, a nawet ją jeszcze lepiej uchronić.
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-03-29, 07:36   

robert_c napisał/a:
Osobiście jestem wielkim entuzjastą budowy autostrad i wszelkich dróg ekspresowych.
Uważam, że Polska wiele straciła (i nadal traci) na tym, że nie ma odpowiedniej sieci nowoczesnych dróg kołowych.


No to ja, jako posiadacz samochodu, w pełni popieram!!

robert_c napisał/a:
Chciałbym wraz ze swoim stowarzyszeniem pokazać, że można zbudować te pieprzone ekspresówki i nie zniszzyć przyrody, a nawet ją jeszcze lepiej uchronić.


A co to za stowarzyszenie? Bo na stronie akurat o samym Stowarzyszeniu jest niewiele.
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
robert_c 

Posty: 284
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-31, 02:29   

Trochę jest. Wkrótce będzie więcej.
Ale to wątek o Via Baltica i nieudolnosci "drogowców". I trzymajmy się tematu.

Rzecz w tym, że budowa nowoczesnych dróg może w znacznej mierze przyczynić się właśnie do ochrony środowiska naturalnego. Obecnie DK8 pomiędzy Augustowem, a Suwałkami przecina puszczę Augustowską. Jest to szosa bez przepustów dla zwierząt, ekranów. A więc bardzo ingerująca w środowisko i będąca bardzo niebezpieczna dla zwierzaków przecinajaca szlaki migracji. Zbudowanie nowej trasy z ominieciem Puszczy, uchroni ten obszar. Stara szosa oczywiście pozostanie, ale tylko jako rezerwa i dla ruchu lokalnego grzybiarzy.
Tym samym Puszcza Augustowska zyska walory przyrodnicze.
I tak powinno się budowac drogi!!!

Niestety jeden dupek z drugim zrobią wszystko, by pchać nowa trasę przez sam środek bagien. Niepojęte.
 
     
Jurek7 

Posty: 324
Wysłany: 2006-03-31, 13:49   

robert_c napisał/a:

Mało, że ja nie pochwalam - nie znam nikogo z tej branży, ktoby powiedział, że ma jakikolwiek sens budowanie trasy ekspresowej przez bagna i lasy.


Chca ukryc nieudolnosc - zle przeprowadzili planowanie i wykup i teraz brna "w zaparte". I watek polityczny - bialostockie kolo SLD jest silne (Cimoszewicz) i wydluza Via Baltica do swojego miasta.

Podejrzewam tez korupcje - dzialki na przebiegu trasy wykupili "swoi", ktorzy zarobili na odszkodowaniach za wykup gruntow.

Zaluje ze WWF i inni "ekolodzy" nie wyciagaja tego aspektu spraw. Przeciez ludzie nie lamia prawa z czystej zlosliwosci. ;) Wiekszosc szkodliwych inwestycji ma watek korupcyjny - na lamaniu prawa ochrony przyrody ma zarobic kuzyn, wspolnik firmy albo sponsor partii. I to przewaznie jest tajemnica poliszynela. Ujawniajac korupcje i niegospodarnosc blokuje sie sprawe skuteczniej niz mowiac o storczykach i gluszcach.
 
     
Jarek P 

Posty: 1580
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2006-03-31, 15:18   

Jurek7 napisał/a:
Ujawniajac korupcje i niegospodarnosc blokuje sie sprawe skuteczniej niz mowiac o storczykach i gluszcach.


Trzeba jeszcze mieć na to konkretne dowody.
_________________
Jarosław Paciorek
 
     
Jurek7 

Posty: 324
Wysłany: 2006-03-31, 16:02   

Nie trzeba samemu prowadzic sledztwa - to robota dla dziennikarza z
zacieciem sledczym a wlasciwie prokuratora.

Nie potrzeba tez czekac na wyrok, ani nawet sprawa nie musi podpadac pod
konkretny paragraf. Nawet jak ktos nieuczciwy wywinie sie, ujawnienie jego
nieuczciwosci przed tzw. "opinia publiczna" skutecznie zniecheca. Minely
juz czasy radosnych przekretow poczatku lat 1990.

O dzialkach nad Rospuda mowi sie od lat. Przy okazji ktoregos z tysiaca
artykulow prasowych bylo to wspomniane. Nazwiska wlascicieli dzialek sa
jawne. Wiec nie trudno byloby je sprawdzic. Podobnie od lat mowi sie w
kolko, ze byly minister srodowiska mial udzialy w firmie majacej budowac
Nieszawe. Oczywisty konflikt interesow.

Mozliwe ze to wszystko legenda. Ale zyjac w Polsce wiem, ze jest na tyle
duze prawdopodobienstwo przekretu, ze warto byloby to sprawdzic. Ja to
oczywiscie pisze z czystej milosci do lokalnych bonzow, bo wiem, ze sa
czysci jak lza i chce im zrobic bezplatna reklame, prawda? ;) ;) ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo