Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wieści z kontroli budek 2006
Autor Wiadomość
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-04-03, 20:24   

Mirek napisał/a:
W ubiegłym roku pustułki wyprowadziły lęgi w 3 budkach! Zaglądały do większości!


Chodzi o miasto Siedlce.
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Wadera 
życie jest piękne


Posty: 507
Wysłany: 2006-04-05, 23:19   

To dziwne, ale wg moich wstępnych obserwacji, pustułki preferują budki na słupach. W miejscu w ktorym je obserwowalm, od 2 sezonów wisi już budka, tyle, że na drzewie. Ptaki widywałam w tej okolicy kilka razy, ale skrzynka nie była nigdy zajęta.
_________________

 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-04-06, 17:49   

Dzisiaj przy budce na kominie kotłowni obok biura BOCIANA, po 2-dniowej nieobecności, zamiast jednej, pojawiły się 2 pustułki (po raz pierwszy) i urzędowały z przerwami chyba przez większość dnia. Jeden z ptaków (pewnie samczyk) przyniósł "mychę", pewnie po to, aby przypodobać się partnerce. A w ogóle to "coś się działo" w środku skrzynki :lol: , bo w pewnym momencie wyleciały, jedna za drugą, obie pustułki.

IMG_9864.JPG
Plik ściągnięto 119 raz(y) 37,73 KB

IMG_9855.JPG
Plik ściągnięto 123 raz(y) 17,65 KB

_________________
TP Bocian
 
     
Lulijka 


Posty: 233
Skąd: z Zacisza
Wysłany: 2006-04-06, 18:25   

Mirek napisał/a:
A w ogóle to "coś się działo" w środku skrzynki

oby zaowocowało... :lol:
 
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-04-06, 19:51   

fajnie, a moje sie przeniosly z M1 Budka do wroniego gniazda jakieś 150m obok ;(
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-04-07, 00:11   

Zap, ja bym sie na Twoim miejscu cieszył. Wszak takie gniazdo z pustułkami to jest dopiero raryt! Budek będzie przybywać a lęg w gnieździe to jest coś :cool: A zdjęć pustułek w gniazdach jest mało i gdybys zrobił coś fajnego to na pewno byliby chętni, np. ja :green:
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-04-07, 07:00   

zap napisał/a:
a moje sie przeniosly z M1 Budka do wroniego gniazda jakieś 150m obok

Jesteś pewien?! Na lęg jest za wcześnie. Pustułki chyba jeszcze sprawdzają potencjalne miejsca do gniazdowania! Może jednak zdecyduja sie na budkę :grin:
_________________
TP Bocian
 
     
mender 


Posty: 1231
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2006-04-07, 08:06   

Mirek, Ty bys całą populację przeniósł do budek :wink: A naturalne lęgi ? Te są chyba cenniejsze, prawda :roll:
_________________
Ratuj Kwiecewo!
 
 
     
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2006-04-07, 08:11   

moze sie zdecydują ale jestem tam codziennie i nie widuje ich w okolicach budki tylko dalej na tym drzewie ze starym gniazdem...
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-04-08, 16:40   

Dziś byłem koło EC Żerań. Pustułki zajeły tam już dwie budki i kręcą się też koło trzeciej na najwyższym kominie. Wchodzą też do otworów w murach. Przy takim zagęszczeniu ptaków można podziwiać wzajemne gonitwy pustułek oraz jak pustułki przeganiają kawki. Oj! Kotłowało się w powietrzu.
Szpaki w pobliżu elektrociepłowni nauczyły się naśladować głos pustułek.
 
 
     
amikosik 

Posty: 602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-04-09, 22:32   

Dziś sprawdzałem budki 141-146. Do tej ostatniej się nie dotarłem z powodu wody zalegającej na polu. W budce 145 są ślady odchodów i wystające patyki ale brak sprawcy.
W pozostałych budkach cisza. Pustułki na zamku też jeszcze nie zajeły miejscówek ale juz się zaczynają do tego przymierzać.

Mam pomysł na eksperyment. Skoro malujemy budki pustułek na różne kolory, dodajemy białe zacieki udające ślady po odchodach to może pomalować budki farbą która będzie dobrze widoczna w ultrafiolecie. Czyli coś co przyciąga uwagę pustułek kiedy szukają gryzoni.
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-04-09, 23:15   

Wiadomość z wtorku 4.04 od Janka Jejno - nad Narwią, kolo Nowego Dworu Maz. pustułka siedząca na jednej z budek. Tamże w sobote, z ekipą "Łowców bobrów" obserwowalismy pustułkę latającą na wysokośći budki 1 i 2 od strony Góry.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-04-10, 07:07   

Basior napisał/a:
Wiadomość z wtorku 4.04 od Janka Jejno - nad Narwią, kolo Nowego Dworu Maz. pustułka siedząca na jednej z budek.

Basior napisał/a:
obserwowalismy pustułkę latającą na wysokośći budki 1 i 2 od strony Góry.

Oooo, fajnie...kolejna (ne) budy będą zasiedlone!
_________________
TP Bocian
 
     
Szybszy 


Posty: 424
Wysłany: 2006-04-10, 10:19   

Basior napisał/a:
Tamże w sobote, z ekipą "Łowców bobrów" obserwowalismy pustułkę latającą na wysokośći budki 1 i 2 od strony Góry.


Na 90% samica
 
     
kamil6 


Posty: 130
Wysłany: 2006-04-11, 13:36   

9 kwietnia przy jednej z budek powieszonej na terenie Rogóźca zaobserwowałem pierwszą pustułkę!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo