Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
STOP Kłusownikom - raporty z terenu o pułapkach
Autor Wiadomość
CoTo 

Posty: 28
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2009-01-11, 18:26   

Listonosz może przynieść do domu, jak będą tak dostępne.
http://www.moto.allegro.p...ab_golebie.html
 
 
     
grodzeń 

Posty: 3
Wysłany: 2009-04-04, 15:00   

Witam.

Nie wiem czy to dobre miejsce, ale znalazłem coś takiego w necie:
http://ale.gratka.pl/oglo...kie_ptaki.html#
Nie bardzo wiem jak to ugryźć.
 
     
harrykumar 

Posty: 102
Skąd: Góry Słonne / Kraków
Wysłany: 2009-04-06, 23:00   

Pięć martwych młodych bielików znaleźli mieszkańcy Woryn koło Górowa Iławeckiego w woj. warmińsko-mazurskim. Przyrodnicy z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków są zdania, że do śmierci ptaków przyczynił się człowiek. - Ptaki mogły zostać celowo otrute lub najeść się czegoś zatrutego. Tym bardziej, że w pobliżu są stawy hodowlane i rzeczka, a w niej mnóstwo martwych ryb. Sprawdzimy też, czy ptaki nie zostały zastrzelone z broni śrutowej - mówi Krzysztof Molewski z PTOP.

- Po jednym z ptaków pozostał już tylko szkielet.
To nie może być przypadek, że w jednym miejscu znajdujemy tyle martwych bielikówRoman Kalski, PTOP
To nie może być przypadek, że w jednym miejscu znajdujemy tyle martwych bielików. Na dodatek w okolicach łąki, na której znaleźliśmy ptaki zauważyliśmy kolejnego, ewidentnie podtrutego i wyczerpanego bielika, niestety, nie udało nam się go złapać - powiedział dyrektor sekretariatu PTOP Roman Kalski.

- Wygląda na to, że to młode osobniki w wieku 3-4 lat, które jeszcze nie podjęły lęgów - dodał Molewski. Jeden z ptaków został zaobrączkowany na Łotwie. To pozwoli ornitologom na dokładne ustalenie jego wieku.


O martwych bielikach ornitolodzy powiadomili policję. Bernadetta Ćwiklińska-Rydel z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji mówi, że jeśli potwierdzą się podejrzenia ornitologów, że do śmierci ptaków przyczynił się człowiek - zostanie wszczęte w tej sprawie śledztwo. - Na miejscu zdarzenia był też lekarz weterynarii, który oceniał ewentualne zagrożenie epidemiologiczne - dodała policjantka.

Bieliki są w Polsce pod ścisłą ochroną. Szacuje się, że jest około sześciuset par bielików - głównie na północy i wschodzie kraju. W woj. warmińsko-mazurskim gniazduje 180 par.
_________________
Grunt to gleba
 
 
     
Zielona Swoboda 

Posty: 13
Skąd: Michów
Wysłany: 2009-11-30, 20:00   

Witam jeżeli wiecie coś o klatkach na lubelszczyźnie piszcie na mojego emaila mcmoney4@o2.pl ja wraz z kolegami ze stowarzyszenia na pewno je zlikwidujemy
Pozdrwiam:D
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2009-12-01, 05:14   

A pod Białą Podlaską też możecie przyjechać? A w ogóle w jaki sposób działacie w tej materii?!
_________________
TP Bocian
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-12-02, 11:01   

Mirek napisał/a:
A w ogóle w jaki sposób działacie w tej materii?!


Jedzie z kolegami i napierdziela podejrzanie wyglądających miejscowych.
 
     
xhardcorex 

Posty: 359
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-12-02, 12:59   

Mirek, a gdzie koło BP widywałeś takowe urządzenia
 
     
Zielona Swoboda 

Posty: 13
Skąd: Michów
Wysłany: 2009-12-02, 14:50   

Mirek a w jakich miejscowościach stoją takie urządzenia bo jeżeli to są klatki to jesteśmy w stanie je zlikwidować a cieszyło by nas jeżeli chciał byś brać udział w takiej akcji
 
 
     
Zielona Swoboda 

Posty: 13
Skąd: Michów
Wysłany: 2009-12-02, 14:51   

Weles bez przesady tak brutalni nie jesteśmy:D
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2009-12-02, 15:45   

Zielona Swoboda napisał/a:
Mirek a w jakich miejscowościach stoją takie urządzenia bo jeżeli to są klatki to jesteśmy w stanie je zlikwidować a cieszyło by nas jeżeli chciał byś brać udział w takiej akcji

Ponieważ działacie na terenie Lubelszczyzny, więc podałem przykładowo okolice Białej Podlaskiej, bo tam akurat trochę ludzi jeździ w teren. Ja jak na razie wiem o 2 miejscach gdzie pułapki stoją, ale to na terenie mazowieckiego - jedno to Puszcza Biała a drugie to chyba gmina Osieck.
_________________
TP Bocian
 
     
Zielona Swoboda 

Posty: 13
Skąd: Michów
Wysłany: 2009-12-02, 18:28   

To trochę daleko bo ja mieszkam kolo Lubartowa i patrolujemy dość często w miejscowościach kolo Lubartowa Parczew kolo Lublina w okolicy Michowa taka osada tam też jest trochę tych klatek ale jak by było coś pewne że na 100% stoi klatka to jesteśmy w stanie tam pojechać kolo BP jeszcze nie byliśmy ale się wybierzemy
 
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-12-03, 08:32   

Zielona Swoboda napisał/a:
Weles bez przesady tak brutalni nie jesteśmy:D


a szkoda bo w niektórych przypadkach takie działanie by się przydało :wink:
 
     
Zielona Swoboda 

Posty: 13
Skąd: Michów
Wysłany: 2009-12-03, 13:47   

A czemu uważasz że w niektórych przypadkach tak należy działać :?: :?: :?:
 
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-12-03, 17:46   

Zielona Swoboda napisał/a:
A czemu uważasz że w niektórych przypadkach tak należy działać :?: :?: :?:


To był żart jednak z ziarnkiem prawdy. W niektórych przypadkach byłyby to skuteczniejsze działania niż poleganie na polskim wymiarze sprawiedliwości. Oczywiście nie nawołuje do samosądów i działań wbrew prawu.
 
     
Zielona Swoboda 

Posty: 13
Skąd: Michów
Wysłany: 2009-12-04, 13:15   

Wiesz ja nie jestem bardzo chętny do takich samosądów bo wiesz jak to jest rano mogę się nie obudzić lepiej nie a jutro jedziemy likwidować klatkę w okolicach kocka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo