Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puszcza Białowieska
Autor Wiadomość
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2010-02-12, 08:26   

GrzegorzBP napisał/a:
Hors przestań czytać papkę zacznij myśleć samodzielnie


Facet ale ty masz huśtawki nastrojów, przedwczoraj miły i potulny jak baranek, wczoraj już wszystkich się czepiasz. Dr. Jekyll i Mr. Hyde??
 
     
Hors 


Posty: 118
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-02-12, 09:01   

GrzegorzBP napisał/a:
Hors przestań czytać papkę...


PAPKĘ , to Grzegorz znowu robisz z tego tematu Nie spamuj Jak nie masz tym razem nic konkretnego do powiedzenia.Pozdrawiam :wink:
 
     
wieslawbaginski 

Posty: 1088
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-02-12, 13:27   

GrzegorzBP napisał/a:

ta... 450 km

Ta... nieskolko wiorst jak to w tamtych stronach mówią :)
Pozdrawiam
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2010-03-04, 13:08   

No to Wajrak dał się wmanipulować w aferkę tracąc przy tym autorytet. A wystarczyło w paginie dopisać, ze to artykuł sponsorowany.
Swoją drogą ministerstwo nie ma na co kasy wydawać? Za dużo ma środków? No tak, ochrona przyrody w Polsce jest przecież tak wspaniale dofinansowana.

Cytat:
Adam Wajrak lobbował za poszerzeniem Białowieskiego Parku Narodowego. Umowę w tej sprawie podpisało wydawnictwo "Agora" z resortem środowiska.
O sprawie pisze najnowszy numer miesięcznika "Press". Teksty Wajraka w sprawie m.in. poszerzenia Białowieskiego Parku Narodowego nie były sygnowane jako teksty sponsorowane i nie uwzględniały stanowiska samorządów powiatu hajnowskiego.
Wajraka broni znany działacz ekologiczny Janusz Korbel: - Nie znam się na polityce wydawców i nie wiem, jak się postępuje w sytuacjach, kiedy zewnętrzny podmiot spisuje umowę i płaci za szpalty. Mnie interesował Adam Wajrak, bo to mój przyjaciel, którego znam dobrze, ufam mu i wiem, że się nigdy nie sprzedał, tzn. nie pisał tego co ktoś oczekuje tylko wyraża zawsze swoje poglądy. Z tego co wyczytałem w Press wynika dla mnie jasno, że jedyny zarzut, jaki autor stawia dziennikarzowi (reszta zarzutów dotyczy GW), jest taki że nie przedstawił stanowiska samorządów. To zarzut głupi, bo Adam Wajrak pisał artykuły o Puszczy Białowieskiej a nie o sporze z samorządowcami.
I dodaje: - Niestety, w sprawach przyrodniczych w Polsce rzetelnego dziennikarstwa prawie nie ma. Adam należy do chlubnych wyjątków - przeważa populizm i brak wiedzy merytorycznej, a w ramach źle pojętego obiektywizmu zestawia się różne opinie nie komentując tych kłamliwych. Adam Wajrak napisał artykuły o puszczy i jej wartościach i braku należytej ochrony, w których wszystkie informacje są rzetelne i zgodne z jego wcześniejszymi i późniejszymi poglądami. Światowej sławy profesor dziennikarstwa właśnie i autor światowych bestsellerów Alan Weisman też przyjechał w tym samym dniu do Białowieży i wygłosił wykład wspierający ministra w sprawie powiększenia parku, za pieniądze ministerstwa i nikt mu nie zarzuca, że się sprzedał, czy że nie mówił przy okazji o sporze z samorządowcami.
Co na to sam Adam Wajrak? - No cóż, zawsze piszę to, co myślę i co jest zgodne z moim sumieniem. Jakoś nikt mi nie wykazał, że zmieniłem stanowisko w sprawie Puszczy, dla której ochrony gotów jestem zrobić bardzo wiele.
Agora po ujawnieniu sprawy zwróciła pieniądze ministerstwu.
- Nasze oświadczenie przekazaliśmy redakcji miesięcznika "Press". Nie mamy nic więcej do dodania w tej sprawie - ucina prośbę o komentarz Urszula Szwed-Strych, rzecznik prasowa wydawnictwa Agora.


Źródło
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-03-04, 20:39   

Weles napisał/a:
No to Wajrak dał się wmanipulować w aferkę tracąc przy tym autorytet.

ot i szara rzeczywistość....
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-05, 11:02   

nie ma ludzi bez wad, dla mnie wajrak i tak jest szacun gość napewno w jakimś stopniu jest zniewolony. Ale nigdy nie zmienił swych poglądów odnośnie puszczy białowieskiej więc nie wiem o co afera. Znam człowieka który już wiele dla polskiej przyrody uczynił. Wyznał mi otwarcie że w obroie wisły nie cofnie się przed niczym nawet jeśli splami to jego dobre imie. Cel uświęca środki.
Nic się nie stało hej wajrak nic się nie stało.
 
     
leonidas11 

Posty: 19
Wysłany: 2010-03-05, 12:32   

Osób którym zależało by na oczernieniu Wajraka nie brakuje.
Pan GrzegorzBP pewnie się ucieszył, zgadza się? a może coś by Pan nam chciał zasugerować?
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-05, 15:58   

Pan grzegorz lubi tylko ludzi z RDOSIU w warszawie
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2010-03-05, 18:53   

Sturnus vulgaris napisał/a:
nie ma ludzi bez wad


Nie ma tu winy Wajraka - każdy jak ma możliwość zarobienia skorzysta z oferty, zwłaszcza, że Wajrak nie musiał pisać artykułu wbrew sobie, to co ministerstwo zleciło to jego poglądy.
Wina leży po stronie ministerstwa (po co płacić, jak Wajrak to samo by napisał za normalną wierszówkę), kogoś z ministerstwa (kto puścił farbę o tym aby go zdyskredytować) i Agory (że nie napisała, że to artykuł sponsorowany). A tak najbardziej po dupie dostał Wajrak, bo przeciwnicy dostali oręż w formie "on to robi dla kasy" (a w ich tępych łbach nie mieści się świadomość, że to jego praca, bo według nich ekolog musi robić to za darmo, a i tak jest nazywany ekoterorystą czy pseudo ekologiem).
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-03-05, 21:59   

leonidas11 napisał/a:
Pan GrzegorzBP pewnie się ucieszył, zgadza się?

nie nie zgadza. Jak pisze Weles
Weles napisał/a:
po dupie dostał Wajrak, bo przeciwnicy dostali oręż w formie "on to robi dla kasy"

leonidas11 napisał/a:
a może coś by Pan nam chciał zasugerować?

Tak - tobie może warto się przedstawić a nie jojczyć i próbować nieudolnych zaczepek. Akurat w przypadku Wajraka i mojego stosunku do niego walisz kulą w płot. Tak więc wystawiam ci ocenę celującą za nieudolność.
Cytat:
Pan grzegorz lubi tylko ludzi z RDOSIU w warszawie

e... parę innych też by się znalazło :lol:
 
     
leonidas11 

Posty: 19
Wysłany: 2010-03-06, 01:14   

W takim razie bardzo Pana przepraszam, wbrew temu co może sugerować ilość moich postów, dobrze zapoznałem się z Pana, nazwijmy to kontrowersyjnymi wypowiedziami, aluzjami itp, dlatego pomyślałem, że i tym razem Pan rozrabia. Jeszcze raz szczerze przepraszam, dodajmy... tym razem :wink:
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-03-06, 17:27   

leonidas11 napisał/a:
Jeszcze raz szczerze przepraszam, dodajmy... tym razem

przeprosiny przyjęte... tym razem :wink:
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2010-03-13, 09:35   

Weles napisał/a:
No to Wajrak dał się wmanipulować w aferkę tracąc przy tym autorytet. A wystarczyło w paginie dopisać, ze to artykuł sponsorowany.

I gdzie ta afera?

http://adamwajrak.blox.pl...Nowickiemu.html

http://wyborcza.pl/1,7540...Nowickiemu.html

Pozdrowienia dla Adama! :grin:
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Weles 


Posty: 647
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2010-03-13, 16:57   

Basior napisał/a:
Weles napisał/a:
No to Wajrak dał się wmanipulować w aferkę tracąc przy tym autorytet. A wystarczyło w paginie dopisać, ze to artykuł sponsorowany.


I gdzie ta afera?


aferka (a nie afera) jest nadal - dlaczego ministerstwo szasta pieniędzmi płacąc za coś za co nie trzeba płacić? Swoją drogą Wajrakowi nie żałuję paru groszy.
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-03-13, 19:52   

Weles napisał/a:
dlaczego ministerstwo szasta pieniędzmi płacąc za coś za co nie trzeba płacić?
:shock: :shock: :shock: weles nie każdy jak ty jest filantropem ponadto jeśli jest prawdą to co kiedyś napisałeś że pisałeś dla OIKOSA to chyba nie robiłeś tego za darmo :?:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo