Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
obserwacja bocianów
Autor Wiadomość
blackfox 
Black Fox


Posty: 86
Wysłany: 2009-07-12, 10:22   

Macie rację, że widok był wyjątkowy ale jadąc samochodem przy dość nasilonym ruchu lepiej nie kombinować i nie doprowadzić do nieszczęścia (dogodnego miejsca do zatrzymania się niestety nie było). :evil: Co się zaś tyczy ilości kilkudziesięciu i więcej bocianów w jednym miejscu to nie są one na szczęście jeszcze unikatem - trzeba tylko trafić na dogodne dla nich miejsce. :twisted: Przeglądając np. Awibazę można się dopatrzyć dość częstych stwierdzeń skupisk bocianich - sporo w Dolinie Biebrzy. :smile: W dniu wczorajszym w okolicach Kuligowa (ujście Bugu do Nawri) przy obserwacjach ptaków naliczyłem zupełnie przy okazcji 14 bocianów żerujących na rozlewiskach łąk w Kuligowie i jeszcze co najmniej 3 zajęte gniazda. W połączeniu z czaplami, łabędziami, mewami, rybitwami oraz innymi ptasiorami piękny i coraz rzadszy widok wśród polskiego krajobrazu :cry:
_________________
Regards
Black Fox
 
     
Accipiter 
Dreptak bagienny


Posty: 2405
Skąd: Gierałcice(Opolskie)
Wysłany: 2009-07-12, 10:36   

Wczoraj (11.07.) jadąc samochodem naliczyłem 13 żerujących bocianów na łące między miejscowościami Wierzbcem a Łąką Prudnicką. Na chwilę się zatrzymałem, by je poobserwować i u jednego udało mi się zobaczyć obrączkę.
_________________
Paweł Wójcik

* http://pawelwojcik-fotoprzyroda.flog.pl/
 
 
     
jemi 


Posty: 761
Skąd: Sokołów Podlaski
Wysłany: 2009-07-12, 11:01   

10.07.09-rozlewisko Bugu na Wydmie Mołożewskiej ok. 300 bocianów.
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2009-07-12, 15:41   

A wczoraj koło Broku nad Bugiem około 140 bocianów i cały czas dolatywały ok. 10.00
_________________
TP Bocian
 
     
heninsyn 

Posty: 277
Skąd: biezprizornyj
Wysłany: 2009-07-12, 20:12   

... okolice Broku n/Bugiem / od Morzyczyna ku wschodowi / ! :wink:
Dziś pomiędzy godz. 14 a 16 - 79 bocianów, dwie większe stadka po 30 i 36 os. i kilka mniejszych grup !
 
     
IJin 

Posty: 70
Wysłany: 2009-07-13, 13:43   

Nareszcie w poblizu mojego miasta zaobserwowalem bociany, po DLUGIEJ [ponad 8 letniej] przerwie wrocily na pewien slup gdzie przed laty mialy juz gniazdo :) dodatkowo wczoraj widzialem z 9 bocianow: 6 doroslych i 3 mlode w Zatorze
 
     
Ania B. 


Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-13, 19:43   

W okolicach Czarnowa, mniej wiecej na wysokości Popowa Kościelnego już dwa razy w tym roku widzialam stado bocianów, mlodych nie gniazdujacych osobników.

A ostatnio trafiłam na nowe gniazdo bocianów, wydaje sie bardzo młode, może nawet tegorocznej budowy - niestety na drugim brzegu Buga, ale prawie nad sama wodą.

P1080990.jpg
Plik ściągnięto 371 raz(y) 17,63 KB

P1090242.jpg
Plik ściągnięto 356 raz(y) 26,23 KB

 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2009-07-13, 20:29   

Ania B. napisał/a:
W okolicach Czarnowa, mniej wiecej na wysokości Popowa Kościelnego już dwa razy w tym roku widzialam stado bocianów, mlodych nie gniazdujacych osobników.
Podobno teraz zlatują się tam stada bocianów, czapli, mew na ucztę w postaci śnietych ryb? Widziałaś to zjawisko?
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Ania B. 


Posty: 527
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-13, 20:36   

Niestety nie, bardzo utrudnione jest dostanie sie nad sam Bug, ze wzgledu na wysoki stan wody na starorzeczu. 2 tygodnie temu przechodziliśmy przez wode po pas, teraz juz sie nie odważe.
W weekend zaczynam urlop, wiec przyjrzę sie sytuacji, może nawet ponton sie wyciagnie, a jak nie, to przez Ślężany jest dojście. Jakies fotki tez powinny z tego powstać. Ale całość dopiero za 2 tygodnie.
 
 
     
alinka 


Posty: 24
Wysłany: 2009-07-22, 12:02   

Wczoraj wróciłam z Mazur, co mnie bardzo ucieszyło po drodze spotkałam wiele bocianów. Niestety jadąc krajową 7 nie bardzo można się zatrzymać i zrobić zdjęcia. Co bardzo mnie zaskoczyło to bocian, który spacerował sobie może z pół metra od drogi, tuż obok przejeżdżających z bardzo dużą prędkością samochodów. Przestraszyłam się, a on wydawał się nie zauważać tego ruchu tuż obok niego. A wracając jeden bociek przeleciał nam tuż nad dachem.
Bardzo fajnie poczytać o Waszych bocianich "łowach". Mój prywatny rekord to 4 boćki na łące, chciałabym kiedyś zobaczyć ich razem dużo więcej.
_________________
Dobrze jest, nie narzekam, booo dobrze jest! :)
 
     
Amaretto 

Posty: 50
Wysłany: 2009-07-22, 17:12   

dzieki za wyczerpujacą odpowiedź
zainteresuje sie tym bliżej i skorzystam z twoich wiadomosci
już sobie wyobrażam ten widok 1000 bocianów
to troche jak w Afryce niezmierzone stada ptaków
troche to tłumaczy że miało to miejsce na poczatku ubiegłego stulecia
przez niespełna sto lat zostały boćki skutecznie wytepione przez cywilizację
chyba Polska i tak jest wyjatkiem co do ilosci gniazd lęgowych
_________________
Sozologia vs. ekologia! :) ))
 
     
Karol 

Posty: 71
Wysłany: 2011-03-17, 15:25   

Bocian biały w Zabielu, żerujący na łące :)
 
     
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-03-20, 16:04   

A w których;) ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zabiele
 
 
     
Kamil 


Posty: 401
Skąd: podlaskie (BKL)
Wysłany: 2011-03-20, 17:20   

TB napisał/a:
A w których;) ?
Pewnie u mnie :wink: , chociaż ja jeszcze nie widziałem w tym roku żadnego bociana...
http://pl.wikipedia.org/w...%28gmina_Kolno%


P.S. I nie "w których" , tylko "w którym" :!: Jest TO Zabiele, a nie TE Zabiele :idea: (Karol odmienił prawidłowo)
 
     
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-03-20, 17:54   

Kamil napisał/a:
Jest TO Zabiele


Chyba "Są", a nie "jest", tak już w ramach poprawnej polszczyzny :green:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo