Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marfu
2007-05-09, 17:10
Budki lęgowe
Autor Wiadomość
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-04-22, 19:35   

Jesli chodzi o przestrzen pomiedzy budkami to jest sopra 20 niektóre 30m
 
     
KamilM 

Posty: 64
Wysłany: 2011-04-24, 19:34   

Ja mam za to bardziej nietypowe pytanie. Ma ktoś informacje co ile mniej więcej się zmieniają szpaki w wysiadywaniu?
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-04-24, 21:13   

Z tego co wiem to wgl sie nie zmieniaja tylko samica wysiaduje jaja;p
 
     
Kościuszkowiec 

Posty: 55
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2011-04-25, 14:50   

Ja chyba zdejmę swoje niepozajmowanie budki, aby mnie nie dołowały i pójdą na opał...przynajmniej będzie jakaś korzyść... :(
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-04-25, 15:03   

Aj przestan jeszcze beda ptaszki w nich ;)
 
     
Kościuszkowiec 

Posty: 55
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2011-04-25, 15:05   

Jeżeli nie zostały zajęte w kwietniu to już raczej marne szanse że będą później, mimo że ptaków we wsi mnóstwo. Na razie pozostaje mi śledzenie życia piegży w świerku :)
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-04-25, 15:07   

A co ja mam [powiedziec mam tylko 3 zajete a 32 stoja puste moze ten rok taki pechowy
;( Ale mysle ze jeszcze cos je zajmnie ;p byle nie mazurki i wroble
 
     
Kościuszkowiec 

Posty: 55
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2011-04-25, 17:28   

Lepszy rydz niż nic...
Zastanawiam się dlaczego są nie zasiedlone. Przy ich zakładaniu zastosowałem się do wszystkich zasad:
- wysokość 3m
- otworem na wschód
- lekko pochylona
- stabilnie zawieszona (tu mam wątpliwości, bo użyłem plastikowej plomby, ale bardzo wytrzymałej)

Ale kto zrozumie MATKĘ NATURĘ ;)
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-04-25, 20:02   

No tak jestem happy z moich sikorek no własnie ja tez niewiem czemu tak mało jest zasiedlonych ja tez wszystkie zasady przestrzegałem. Kurcze pleszka ciagle kreci sie wokoł budki w ktorej siedzi na jajach sikorka pewnie to ta sama pleszka z tamtego roku co? bo w tamtym roku pleszki w tej budce miały leg;)
 
     
Kościuszkowiec 

Posty: 55
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2011-04-26, 21:57   

Do Pliszka:

Mam w sumie cztery budki lęgowe:
A
A1
B
P
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-04-27, 13:05   

aha.

Powiem ze to dosc dziwne! jesli budka dla szpaka niejest "zajeta" to coś mi tu smierdzi tzn nie wisi ta budka gdzies gdzie ciagle przebywaja ludzie? lub jakies inne zwierzę odstrasza ptaki np; sroka, kot, kuna... A ja mam tez budki p tzw. półotwarte ale powiem szczerze ze mam ich z 9 a wisza juz 3 lata to ani raz niebyło w nich ZADNYCH ptaków.;( :neutral:
 
     
Kościuszkowiec 

Posty: 55
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2011-04-27, 17:46   

Z półotwartymi to jest loteria. Budka typu B wisi na świerku blisko ruchliwej drogi,ale nie sądzę, aby było to przeszkodą dla ptaków, bo obok tej samej drogi mają gniazda grzywacz i mazurki. Kotów w ogródku nie mam...
 
     
Kościuszkowiec 

Posty: 55
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2011-04-27, 17:48   

Ja swoją półotwartą powiesiłem w takiej gęstej roślince, ale nie jest zajęta. Podobno P najlepiej wieszać na budynkach, pod okapami, a nie na drzewach ;)
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2011-04-27, 18:39   

Kościuszkowiec napisał/a:
Budka typu B wisi na świerku blisko ruchliwej drogi,ale nie sądzę, aby było to przeszkodą dla ptaków,
Niewiem no ale widzisz efektow niema moze jednak to jest przyczyna?

Kościuszkowiec napisał/a:
Podobno P najlepiej wieszać na budynkach, pod okapami, a nie na drzewach ;)
nom , ja mam swoje pod okapami ale ptaki jednak wola sobie znalezc miejsce, no u mojego sasiada widze ze pleszki maja juz 2 rok gniazdo w takiej rurze co wystawa z sciany wgl ta rura jest pochyła w doł no ale pleszki jednak wola rure niz budke a maja ja od siebie jakies 3-5metrów.
Kiedys zrobie zdj tej rury i wkleje tu ;p
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2011-04-27, 19:03   

Kościuszkowiec napisał/a:
. Podobno P najlepiej wieszać na budynkach, pod okapami, a nie na drzewach

Na budynkach, pod okapami są bezpieczniejsze przed drapieżnikami plądrującymi lęgi, otwór przecież mają duży.
Kościuszkowiec napisał/a:
Zastanawiam się dlaczego są nie zasiedlone. Przy ich zakładaniu zastosowałem się do wszystkich zasad:

Kościuszkowiec napisał/a:
Ale kto zrozumie MATKĘ NATURĘ

Masz rację, czasami wydaje nam się, że budka wisi w dobrym miejscu a mimo to ptaki ją ignorują. Dlaczego? -jakiś powód jest ale my po prostu nie potrafimy spojrzeć na to "ptasim okiem". Ja budki które nie są zajmowane, staram się przewieszać po roku lub dwóch w inne miejsce. Tylko - to że nie odbywają legów to jeszcze nie znaczy, że są dla ptaków bezużyteczne, przecież mogą w nich bezpiecznie nocować, a to też duża pomoc dla nich. :smile:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo