Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dla mnie dzisiejszy myśliwy to jest POMYŁKA!!
Autor Wiadomość
rmatysiak 

Posty: 21
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-19, 16:35   

Panowie a macie jakieś dowody że to śrut mysliwego a nie kłusownika ?
Bo jak się nie myle oskarzony jest niewiny dopóki mu sie winy nie udowodni.
Ps
Wasz tok rozumowania jest wspaniały tym tropen każdy kierowca to XXXX bo jeden zabił dziecko po pijaku a każdy ekolog bierze łapówki bo jednego skazali. Tak trzymać.
 
     
Prem 
Nieludzki Doktor


Posty: 473
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-19, 20:52   

Pewnie mógł być i kłusownik ale oni chyba rzadko do ptactwa strzelają bo interesuje ich raczej coś większego do garnka. Poza tym chyba niewiele osób kłusuje z bronią?? Bardziej jakieś sidła, wnyki coś bardziej cichego? W dobie ogromnych kar za nielegalne posiadanie broni taki kłusowniczy biznes z karabinem chyba się nie opłaca? Oczywiście świrów nie brakuje i trudno jednoznacznie oskarżać myśliwych, ale pewne przesłanki do takiego twierdzenia są. Z pewnością czasami wydają sie one krzywdzące dla uczciwych myśliwych, ale negatywne opinie nie biorą się z powietrza niestety.
_________________

 
     
rmatysiak 

Posty: 21
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-20, 09:09   

Prem napisał/a:
Pewnie mógł być i kłusownik ale oni chyba rzadko do ptactwa strzelają bo interesuje ich raczej coś większego do garnka. Poza tym chyba niewiele osób kłusuje z bronią?? Bardziej jakieś sidła, wnyki coś bardziej cichego? W dobie ogromnych kar za nielegalne posiadanie broni taki kłusowniczy biznes z karabinem chyba się nie opłaca? Oczywiście świrów nie brakuje i trudno jednoznacznie oskarżać myśliwych, ale pewne przesłanki do takiego twierdzenia są. Z pewnością czasami wydają sie one krzywdzące dla uczciwych myśliwych, ale negatywne opinie nie biorą się z powietrza niestety.

Jak było trudno powiedzieć z tym że nie można odrazu zakładac że to był myśliwy. Przecież równie dobrze mógł ptaka postrzelic małolat z wiatrówki.
Negatywne opinie to w dużej części zasługa takich jak lis.
Ps
Nie dajmy się zwiariować.
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-20, 09:20   

z wiatrówki no to się uśmiałem
musiał by go trafić w głowę i strzelać do niego z paru metrów, ciekawe jak go podszedł pewnie w nocy z noktowizorem. Opcja jest jedna pieprznięty mysliwy dla którego wszystkie ptaki szponiaste to szkodniki. Gdyby to był kłusownik to by zabrał ptaka bo miał zlecenie na wypchany okaz, zastrzelenie ptaka szponiastego i zostawienie go na miejscu to typowa zagrywka myśliwych. Zgodzę się w faktem że prawdziwym myśliwym nazywać go nie można ale ja nie mam wątpliwość że ten skur..... był z tego środowiska.
 
     
Prem 
Nieludzki Doktor


Posty: 473
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-20, 10:18   

Tak, dokładnie wariować nie wolno. Pierwsza sprawa, powiem jako lekarz weterynarii - a trochę doświadczenia mam- czy stwierdzony na rentgenogramie śrut był przyczyną śmierci, to pytanie zasadnicze. Bo jeżeli tak to Czesi powinni opisać jego lokalizację. By zabić śrut musi uszkodzić ważne organy i/lub naczynia krwionośne. Jeżeli utkwił w tkance mięśniowej to wątpliwe czy przyczynił się do śmierci. Druga sprawa jaki to śrut. Autopsja w takim wypadku jest konieczna, jak pisze mój poprzednik w wątku jeśli to śrut z broni pneumatycznej to wiadomo że nie można tego łączyć z polującym myśliwym, bo oni z wiatrówkami do lasu nie chadzają. Kolejna sprawa to kwestia czy autopsja nie wykazała innych zmian chorobowych, czy były przeprowadzone inne badania w tym toksykologiczne, mikrobiologiczne. No i kwestia pochodzenia śrutu, jeżeli nie zabił na miejscu to na terytorium którego państwa padł strzał...

Absolutnie zgadzam się że zabicie ptaka jest sku......em, ale jednak trzeba zadać te pytania. to co pisałem poprzednio, myśliwi mają złą opinię co u poniektórych, co nie oznacza że każdy myśliwy jest złym człowiekiem i chociaż osobiście nie jestem entuzjastą tego hobby to nie oznacza że rzucam w każdego błotem. Jeżeli badania wykażą śmiercionośny śrut który zabił od razu, śrut z broni myśliwskiej, to wszelkie przesłanki wskazywać będą na prawdopodobny udział w zbrodni myśliwego.
_________________

 
     
rmatysiak 

Posty: 21
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-20, 13:27   

Sturnus vulgaris napisał/a:
z wiatrówki no to się uśmiałem
musiał by go trafić w głowę i strzelać do niego z paru metrów, ciekawe jak go podszedł pewnie w nocy z noktowizorem. Opcja jest jedna pieprznięty mysliwy dla którego wszystkie ptaki szponiaste to szkodniki. Gdyby to był kłusownik to by zabrał ptaka bo miał zlecenie na wypchany okaz, zastrzelenie ptaka szponiastego i zostawienie go na miejscu to typowa zagrywka myśliwych. Zgodzę się w faktem że prawdziwym myśliwym nazywać go nie można ale ja nie mam wątpliwość że ten skur..... był z tego środowiska.

Wątpliwości nie maja tylko głupcy.
Podaj mi poproszę zasięg skutecznego rażenia z wiatrówki oraz ze śrutu "mysliwskiego".

Prem zgadzam się z tobą. Za mało wiemy.
Ps może być też tak że ptak zjadł śrut....
 
     
lis23 


Posty: 408
Skąd: Sosnowiec
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-20, 13:41   

rmatysiak napisał/a:
Negatywne opinie to w dużej części zasługa takich jak lis.


Odpierdziel Ty się ode mnie, znajdź sobie inne popychadło, bo łazisz za mną jak " smród po gaciach "
ja się akurat w tym przypadku nie wypowiadam, bo nie ma dowodów ani jasnych przesłanek, kto dokonał tego czynu - jednak wydaje mi się, że kłusownik działałby raczej na czyjeś zlecenie i nie zostawiłby zabitego ptaka, a sami myśliwi twierdzą, że:
a; wielu z nich nie rozróżnia ptaków drapieżnych
b: wielu w każdym skrzydlatym drapieżniku rozpoznaje " jastrzębia ", którego obwinia o zanik zwierzyny drobnej.
Bardzo możliwe jest też, że ptak w ogóle nie zginął od strzału, należałoby sprawdzić, czy nie został po prostu otruty, bo mało to rolników i hodowców gołębi truje ptaki drapieżne lub inne drapieżniki?.
Podejrzenie padło na myśliwych, dlaczego? - ano dlatego, ze jak już pisałem, myśliwi nie rozróżniają ptaków drapieżnych, obwiniają je o zanik drobnej zwierzyny i często walą do nierozpoznanego celu a ich niechęć do tych drapieżników jest powszechnie znana.
Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.
Ostatnio zmieniony przez lis23 2012-02-20, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-02-20, 13:47   

Zasięg wiatrówki to 300-500 m. Tak jasne śrut zjadł.W śniegu znalazł! Za dobrze myśliwych znam. Robią w łowiskach tzw. czyszczenie i strzelają do wszystkiego co ma zęby i szpony!!
_________________
Luneta Bresser 20-60x60
Lornetka Vortex Diamondback 10x42
Aparat FujiFilm S100
 
     
rmatysiak 

Posty: 21
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-20, 14:18   

Marek Bebłot napisał/a:
Zasięg wiatrówki to 300-500 m. Tak jasne śrut zjadł.W śniegu znalazł! Za dobrze myśliwych znam. Robią w łowiskach tzw. czyszczenie i strzelają do wszystkiego co ma zęby i szpony!!
Pokaż mi wiatrówkę z kórej celnie strzelisz na 500 metrówPowiedzmy do celu wielkości 2mx2m .
śrut mógł znajdować się w ptaku którego upolował.
Lis bardzo proszę o nie obrażanie innych uczestników forum i gratuluje postawy. Jednak da radę się zmienić !!
 
     
lis23 


Posty: 408
Skąd: Sosnowiec
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-20, 14:25   

rmatysiak napisał/a:
Lis bardzo proszę o nie obrażanie innych uczestników forum


Może zacznij o Siebie, co?

trochę inny temat:

Cytat:
Myśliwi straszą wilkami. "Pustoszą nam łowiska"


http://www.dziennikwschod...CHELM/453013739

Cytat:
– Był czas, że nasze łowisko słynęło z dużej populacji saren – mówi Karp. – Niestety za sprawą wilków to już przeszłość. Te drapieżniki do tego stopnia się rozpanoszyły, że można je zaobserwować, jak przy wysokim słońcu poruszają się na otwartej przestrzeni, bądź rozstawiają się przed atakiem na sarnę, czy jelenia. A przecież do tej pory, ze swej natury prowadziły bardzo skryty tryb życia.

Zdaniem Sławomira Karpia w środowisku została naruszona równowaga. Wilki uzyskały nadmierną przewagę nad pozostałą zwierzyną. Jeśli się temu w porę nie zaradzi, to pogłowie saren, jeleni, a nawet dzików drastycznie spadnie.


po pierwsze, jakie nasze łowiska? ( pustoszą nam łowiska ) - ani te łowiska, ani jelenie, sarny, dziki czy wilki nie należą do myśliwych tylko stanowią własność Skarbu Państwa, więc o co ten rwetes?
 
     
rmatysiak 

Posty: 21
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-20, 14:35   

Lis jakbyś poszukał to byś znalazł mysliwych którzy są za wilkami w lasach.
Przestań na jednostkach budować wizerunek całosci.
Przypomina mi to wątek z orłem. Nie wiadomo gdzie nie wiadomo jak ale i tak winni są mysliwi.
Ps a co do własności to łowiska są mysliwych bo jako jedyni mogą na nich polować a zwierzyna po upolowaniu i wniesieniu opłat też jest ich.
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-02-20, 14:40   

Ja mam taką i bez problemu można z takiej odległości, ale wątpię że się wbije w ciało. Coś mi tu zajeżdża, że skoro ich bronisz to jesteś myśliwym! Nie można być myśliwym i przyrodnikiem i kochać przyrody do nich strzelając! To są dwie różne przeczące się strony kija!!! Ten artykuł o wilku pokazuje jak myśliwi lubią drapieżniki!!! Uważają ich za konkurentów! Narzekają na to że za dużo jest saren, dzików czy jeleni a jak się pojawi prawdziwy selekcjoner to narzekają że tych zwierząt jest mało i wilk im zagraża co jest kompletna bzdurą!!!
_________________
Luneta Bresser 20-60x60
Lornetka Vortex Diamondback 10x42
Aparat FujiFilm S100
 
     
lis23 


Posty: 408
Skąd: Sosnowiec
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-20, 14:42   

rmatysiak napisał/a:
Lis jakbyś poszukał to byś znalazł mysliwych którzy są za wilkami w lasach.


Szczerze?, nie miałem jeszcze z takim myśliwym do czynienia.

rmatysiak napisał/a:
Ps a co do własności to łowiska są mysliwych bo jako jedyni mogą na nich polować


I co z tego, że mogą na nich polować?, to nie znaczy że ziemia należy do nich
od pomyślnego wyniku polowania nie zależy też ich życie, to tylko hobby zwane " gospodarką łowiecką ", która to gospodarka nie stanowi ważnej gałęzi całej gospodarki kraju, więc zwalanie winy na wilka to zwyczajne ' plucie się ' uprawiane przez myśliwych.
 
     
rmatysiak 

Posty: 21
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-20, 15:03   

Marek Bebłot napisał/a:
Ja mam taką i bez problemu można z takiej odległości, ale wątpię że się wbije w ciało. Coś mi tu zajeżdża, że skoro ich bronisz to jesteś myśliwym! Nie można być myśliwym i przyrodnikiem i kochać przyrody do nich strzelając! To są dwie różne przeczące się strony kija!!! Ten artykuł o wilku pokazuje jak myśliwi lubią drapieżniki!!! Uważają ich za konkurentów! Narzekają na to że za dużo jest saren, dzików czy jeleni a jak się pojawi prawdziwy selekcjoner to narzekają że tych zwierząt jest mało i wilk im zagraża co jest kompletna bzdurą!!!

Trafiasz do celu 2m na 2m z 500 metrów z wiatrówki ? Podaj poprosże jak to wiatrówka bo jestem ciekawy niezmiernie.
Cytat:
Szczerze?, nie miałem jeszcze z takim myśliwym do czynienia

Szukajcie a znajdziecie.
Cytat:
I co z tego, że mogą na nich polować?, to nie znaczy że ziemia należy do nich
od pomyślnego wyniku polowania nie zależy też ich życie, to tylko hobby zwane " gospodarką łowiecką ", która to gospodarka nie stanowi ważnej gałęzi całej gospodarki kraju, więc zwalanie winy na wilka to zwyczajne ' plucie się ' uprawiane przez myśliwych.

To znaczy że łowisko jest ich. A co do reszty to już było tyle razy wałkowane że szkoda słów. W każdym razie ilu ludzi się utrzymuje dzięki tej mało ważnej gałezi gospodarki ?
 
     
Marek Bebłot 
Drapolg

Posty: 97
Wysłany: 2012-02-20, 15:15   

Widzę że ta dyskusja nie ma sensu. 2m na 2 m to duży obiekt. Ja mam krótką wiatrówkę i ma zasięg 300 m bo jest na CO2. Są długie które mają nawet 500 m. Ale powtarzam, że to musiało by się jeszcze wbić!!! A kto ma dostęp do takiej broni? MYŚLIWI!!!
_________________
Luneta Bresser 20-60x60
Lornetka Vortex Diamondback 10x42
Aparat FujiFilm S100
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo