Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Plany - Jaktorów północny
Autor Wiadomość
Agnes 

Posty: 3
Wysłany: 2011-05-04, 22:18   Plany - Jaktorów północny

Witam, na prawdę pełen szacun za to co robicie! Chylę czoła i jest mi też trochę wstyd, bo mieszkam w Jaktorowie od urodzenia, a dopiero od niedawna interesuję się życiem na Rozłogach.
Piszę trochę w innym temacie. Boję się o sąsiedztwo tych terenów od strony Jaktorowa. Są plany, aby wiadukt który będzie budowała PKP (po zlikwidowaniu obecnego przejazdu, pierwszego jadąc od strony Grodziska na Żyrardów) połączył się z ul. Kukuczki i Poznańską w Jaktorowie. Obawiam się, że potem Poznańska będzie pociągnięta przez pola, które kiedyś należały do SGGW i następnie połączy się z Grabnikiem, aby potem był dojazd do A2. Z tego co się orientuję są obecnie plany aby tereny północnego Jaktorowa uprzemysłowić w przyszłości. Już pierwsze wzmianki wójta o tym są na stronie Jaktorowa z 2007r. Znajmoa, która ma tych okolicach ziemię i kilkoro innych nie mogą sprzedać gruntu. Wójt planuje je chyba uprzemysłowić. Dzwoniłam dziś do gminy i dowiedziałam się , że ma być robione studium uwarunkowań, a na razie pozostają tam tereny rolne (pytanie jak długo). Niestety nie wiem na jakim to jest etapie i kiedy to będzie, w każdym razie są jakieś działnia pod kątem tamtych gruntów (tereny przemysłowe z tego co się orientuję miałby być od wysokoścu firmy machpol) Plan zagospodarowania jest niedostępny w gminie. Mi najbadziej chodzi o sąsiedztwo z terenami chronionymi i zagrożenia jakie mogłaby sprawiać strefa przemysłowa w przyszłości. Ostatnio jeździłam rowerem w okolicach Grabniku i faktycznie byłam zdziwiona dlaczego w jednym miejscy jest tyle wykarczowanych krzaków. Pomyślałam, że skoro tak duż osób działa aktywnie w tych okolicach to może jest to temat wart uwagi. Znam te tereny od dziecka i chciałabym nadal widywać tam sarny, bażanty zające, chciałabym, aby ta strefa chroniona nie sąsiadowała z jakąś fabryką kiedyś tam :evil: . Dodam, że trudno jest w gminie uzyskać konkretne informacje, nie wiem w perspektywie jakiego czasu będą takie plany realizowane, ale to chyba kwestia czasu. Pozdrawiam serdecznie.
 
     
GrzegorzBP 

Posty: 1784
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2011-05-05, 12:10   

Agnes napisał/a:
aby potem był dojazd do A2

węzły autostradowe zostały już dawno zaprojektowane więć jeśli piszesz mając na myśli budowę nowego wezła to nic takiego nie bedzie miało miejsca
Agnes napisał/a:
Znajmoa, która ma tych okolicach ziemię i kilkoro innych nie mogą sprzedać gruntu
:shock: :shock: bo??? sorki ale cós nie gra - sprzedaż gruntów nie jest objęta w naszym kraju w chwili obecnej żadnym zakazem - chyba że nikt nie chce ich kupić
skoro jak piszesz
Agnes napisał/a:
ma być robione studium uwarunkowań

to nie może być
Agnes napisał/a:
Plan zagospodarowania jest niedostępny w gminie
bo najpier powstaje studium a potem dopiero szczegółowe plany zagospodarowania - więc po prostu trzeba pilnowac ogłoszeń w gminie.
Agnes napisał/a:
sąsiedztwo z terenami chronionymi i zagrożenia jakie mogłaby sprawiać strefa przemysłowa w przyszłości.

nie każda strefa przemysłowa niesie ze sobą zagrożenia np - carga czy fabryka produkująca np. węże ogrodnicze poza tym że żle zaprojektowana szpeci krajobraz nie generuje zagrozenia dla terenów sąsiednich.
 
     
Agnes 

Posty: 3
Wysłany: 2011-05-06, 11:39   

OK, rozumiem. A czy orientujesz się może, czy zjazd z trasy ma być w rejonach Grabnika?

Nie wiem konkretnie co wójt powiedział/mówił tej znajomej i jak to uzasadnił. Wiem, że chce dać ludziom inną ziemię, aby z ich gruntów zrobić tereny przemysłowe.

Będę zaglądała na stonę gminy w poszukiwaniu informacji, np. jak się okazuje wczoraj miało miejsce Posiedzenie Komisji Budownictwa, Planowania Przestrzennego i Ekologii.
Wiem, że nie każda działalność jest szkodliwa. Natomiast kiedyś machpol miał plany zrobienia tłoczarni kamienia, co zostało oprotestowane przez mieszkańców.

Rozumiem, że na razie nie ma powodu do paniki...
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2014-10-05, 23:05   

Wójt informuje:
http://jaktorow.pl/index.php?id=1&n_id=737#
Cytat:
o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY JAKTORÓW WRAZ Z PROGNOZĄ ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO w dniach od 17 września 2014r. do 17 października 2014r. w siedzibie Urzędu Gminy Jaktorów w godzinach pracy Urzędu.

Dyskusja publiczna 6 października w OSP Jaktorów ul Warszawska 2, godzina 16.

uwagi do studium można składać do 7 listopada!

Zapoznałem się z dostępnymi dokumentami, wynika z nich iż w centrum ostoi IBA
( http://ostojeptakow.pl/iba/ksiazkapdf/164sta.pdf )zaplanowano potężną strefę przemysłową, traktując grunty SGGW i okoliczne jako rezerwę terenu pod rozwój gminy... Zabudowa tych terenów oznacza likwidację ostoi jako punktu odpoczynku tysięcy ptaków.
Co dziwne autorzy "PROGNOZY ODDZIAŁYWANIA NA ŚRODOWISKO STUDIUM WARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO GMINY JAKTORÓW" nie dotarli do tego ważnego materiału (PDF o IBA) dlatego ciekawi jestesmy jak z tego wybrną i czy spodziewane protesty organizacji przyrodniczych doprowadzą do zmiany studium bezproblemowo czy będzie to kolejna głośna kampania...
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo