Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to za owad
Autor Wiadomość
Marek W. 

Posty: 5
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2014-06-22, 16:40   

Jeśli chodzi o motylki, to należą do rodziny miernikowców/ Geometridae/.
Nr 4 poproch pylinkowiak -Ematurga atomaria
nr 5 wątlak niezmiennik - Scopula immutata
nr 6 paśnik goździeniak - Camptogramma bilineata - samiczka
Pozdrawiam.
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2014-06-25, 08:12   

Witam, mam takie trochę inne pytanie, otóż osy zrobiły sobie gniazdo tam, gdzie nie powinny- w doniczce. Czy można wieczorem lub w nocy Doniczkę-gniazdo przenieść w inne miejsce? Zabić ich nie chcę, tylko przenieść, albo nic się nie da zrobić tylko muchozol?
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2014-06-28, 10:15   

Pliszek napisał/a:
otóż osy zrobiły sobie gniazdo tam, gdzie nie powinny- w doniczce. Czy można wieczorem lub w nocy Doniczkę-gniazdo przenieść w inne miejsce? Zabić ich nie chcę, tylko przenieść, albo nic się nie da zrobić tylko muchozol?


Osy mogą stanowić zagrożenie. Jeśli musisz przenieść doniczkę w inne miejsce, to po prostu przenieś. Naturalnie że wieczorem. To dobrze że masz takie dylematy :wink: . W takiej sytuacji, 9 osób na 10 zastanawiałoby się jak skutecznie zabić owady, a nie zamartwiało czy można przenieść , czy nie można.
 
     
Pliszek 


Posty: 398
Wysłany: 2014-07-14, 11:31   

Anton napisał/a:
Osy mogą stanowić zagrożenie. Jeśli musisz przenieść doniczkę w inne miejsce, to po prostu przenieś. Naturalnie że wieczorem. To dobrze że masz takie dylematy :wink: . W takiej sytuacji, 9 osób na 10 zastanawiałoby się jak skutecznie zabić owady, a nie zamartwiało czy można przenieść , czy nie można.
dopiero dzis to odczytałem ale dzieki za odpowiedz muszę powiedzieć ze zrobiłem tak ze przeniosłem w inne miejsce równie atrakcyjne i bezpieczne dla os ale co zauważyłem ze na 2 dzien osy nie wchodziły do doniczki tam gdzie je odstawiłem ok 100m dalej lecz na nowo budowały tak gdzie była doniczka swoje gniazdo wiec doniczke odłozyłem na miejsce i znów w niej sa zobacze moze bedziemy mogli żyć w zgodzie ;)
 
     
Hanna Żelichows 
Lubię to moje motto

Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-10, 21:11   

Nie wiem co to za motyle. Proszę o pomoc w identyfikacji.

Hanka

DSC_2504motylek1.jpg
Motyle spotkane na suchej łące, na parkingu przy drodze A2 za Mińskiem Maz.
Po otwarciu skrzydełek, były bardzo jasne, mnóstwo ich, latały szybko od roślinki do roślinki i natychmiast zwijały się w tej formie.
Plik ściągnięto 18 raz(y) 34,89 KB

DSC_2537dziwny mot1.jpg
Motyl latał, machając szybko skrzydełkami, był puszysty i bardzo skryty.
Plik ściągnięto 15 raz(y) 59,12 KB

_________________
Cieszą mnie wolne ptaki
 
     
Marek W. 

Posty: 5
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2014-08-14, 10:53   

Pierwszy motylek należy do rodziny Crambidae /Wachlarzykowate/.Bardzo trudno oznaczyć ze zdjęcia bo w tej grupie jest dużo podobnych.
Drugi - to błyszczka jarzynówka /Autographa gamma/.Pospolita ćma, często latająca w dzień.
Pozdrawiam.
 
     
Hanna Żelichows 
Lubię to moje motto

Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-22, 22:22   

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak myślałam, ale na zdjęciach w atlasach i w internecie błyszczka jarzynówka jest bardziej brązowa, rudawa ... A ten owad szarawy. Ale to może kwestia oświetlenia :)
_________________
Cieszą mnie wolne ptaki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo