Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Owady na Allegro
Autor Wiadomość
P@tryk 

Wysłany: 2007-08-24, 11:59   Owady na Allegro

Alocha!
Nie wiem dokładnie,ale zdaje mi się że kiedyś byliście przeciw Kupowaniu/Sprzedawaniu Owadów/Gadów/Płazów na Allegro - Czy to prawda?
Nie wiem czy mam rację co do tego (i nie chce mieć z tego jakiś kłopotów),lecz jestem po prostu bardzo Ciekaw,jakie są wasze zdania co do kupowania,bądź sprzedawania Zwierząt na Allegro...

PS. Nie znalazłem nigdzie takiego tematu więc myślę że nie będziecie mieli mi tego za złe :roll:

CARABUS12
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-24, 15:06   odpowiedz

Ja uważam ,że to coś złego i powinno być karane.
Takie jest moje zdanie.

Marcin 

Wysłany: 2007-08-24, 15:41   

Jeżeli owada uważamy za zwierzaka, to taki temat już jest tutaj :twisted:

P@tryk 

Wysłany: 2007-08-24, 16:45   

Ups...
Proszę zakmknąć ten temat :oops:

Alcedo 
PonadPodziałami

Wysłany: 2007-08-24, 17:21   

P@tryk napisał/a:
Alocha!
przez samo "h" się pisze ;)

Marcin napisał/a:
Jeżeli owada uważamy za zwierzaka, to taki temat już jest tutaj :twisted:
otóż właśnie tak :)

a nam dane pilnować tego i zgłaszać allegro jeśli kto przepisy naruszy :mad:

GH SP & NGR MKTP"B" :cool:

P@tryk 

Wysłany: 2007-08-24, 17:24   

Alcedo napisał/a:
a nam dane pilnować tego i zgłaszać allegro jeśli kto przepisy naruszy :mad:

:???: :???:
Nie rozumiem za Bardzo tej wypowiedzi :roll:

Alcedo 
PonadPodziałami

Wysłany: 2007-08-24, 17:53   

My jako przyrodnicy musimy pilnowac aukcji i zgłaszać do władz allegro.pl wszelkie sugestie zeby zwierzęta na aukcjach internetowych sprzedawane NIE były.

i wlasnie w ten sposob ściągane są z uzytku rózne aukcje dotyczące wypchanych sów/drapoli etc itp..........

P@tryk 

Wysłany: 2007-08-24, 18:03   

Wypchanych...
A co z żywymi zwierzętami?

Alcedo 
PonadPodziałami

Wysłany: 2007-08-24, 18:18   

no to juz jest chyba logiczne :>

P@tryk 

Wysłany: 2007-08-24, 18:22   

Co dokładniej? :green:

Alcedo 
PonadPodziałami

Wysłany: 2007-08-24, 18:54   

P@tryk napisał/a:
to dokładniej :green:

CARABUS12
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-24, 19:29   

[quote="Alcedo"]My jako przyrodnicy musimy pilnowac aukcji i zgłaszać do władz allegro.pl wszelkie sugestie zeby zwierzęta na aukcjach internetowych sprzedawane NIE były.

zarówno żywe jak i wypchane zwierzęta.

Robert M. 

Wysłany: 2007-08-24, 19:30   

Alcedo napisał/a:
P@tryk napisał/a:
to dokładniej :green:

i wszystko jasne.
Co do sprzedawania owadów (żywych) m.in za pośrednictwem Allegro, to jestem jak najbardziej za. Napewno każdy entomolog choć raz dostał/kupił jakiegoś owada za posrednictwem PP. Gdy owad jest odpowiednio zapakowany to nie ma prawa mu się nic stac podczas transportu. Ale jestem za wprowadzeniem zakazu sprzedawania i wysyłania zwierząt (żywych) w zimie, ponieważ wiele zwierząt ginie z wyziebienia w paczkaczkach itp.

Wujek Adam
SE-TP"B"

Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2007-08-24, 20:06   Handelek?

Cześć!
Wątek lekko się rozmywa, może dlatego, że dotyczy bardzo szerokiego zagadnienia. Spróbujmy nieco to uporządkować:

1. Gatunkami chronionymi - obojętnie zwierzętami czy roślinami - po prostu handlować nie wolno i to nie tylko na aukcjach internetowych, ale w ogóle nigdzie.
2. Sprzedaż przez Allegro a nie na Allegro żywych zwierząt jest w pewnych przypadkach dopuszczalna. Wyobraźmy sobie, że ktoś proponuje szczeniaczki wilczura, albo małe dachowe kotki. Wystawia ofertę na aukcji, a ze zwycięzcą umawia się na cywilizowane i nie szkodzące zwierzęciu przekazanie stworzenia (nie wysyła go pocztą a np. umawia się na odbiór osobisty). Czy takie działania uznamy za jednoznacznie naganne?
3. Załóżmy, że ktoś posiada odziedziczony po dziadku bogaty zbiór muszli, wydmuszek, albo ptasich piór, lub gablotki z owadami, które go zupełnie nie interesują. Nie możemy kategorycznie wymagać, by przekazał to wszystko za darmo jakiejś Wielce Szacownej Instytucji. To jest jego i ma prawo postąpić z tym jak chce. Chyba lepiej, gdy taką kolekcje wystawi na sprzedaż, niż miałby ją po prostu wyrzucić do śmietnika, lub odłożyć na następne 50 lat do piwnicy, w której zbiór rozleci się w proch i w pył w zapomnieniu...
4. Zupełnie czymś innym jest łowienie i zabijanie stworzeń z chęci zysku. Ale nie wszystkie internetowe aukcje związane ze sprzedażą zwierząt należy z góry potępić i zablokować. Nie każdy taki handel jest złamaniem prawa. Należy taktować takie sytuacje jednostkowo. I właściwie reagować.

A poza tym rządzą tu naturalne prawa rynku. Jest popyt - będzie i podaż. Trzeba edukować społeczeństwo, by niemoralne oferty przestały być rentowne. A naprawę sytuacji zacząć od siebie i od swego najbliższego otoczenia.
Pozdrawiam!
Wujek Adam

variicornis 
Przyjaciel Żubra

Wysłany: 2007-09-01, 15:29   

Ciekawy temat poruszany, juz nie w kwestii handlu jako takiego, tylko właśie przez portale aukcyjne. Tak jak robert wspomniał straszne jest wysyłanie żywych stworzeń (tym bardziej, zę zazwyczaj w terrariach żyją u nas zwierzęta ciepłolubne) w warunkach zimowych. Często wysylam różnego rodzaju paczki- każdy zapewne wie, jak poczta działa, rzecz może isć dwa dni, może isć tydzień, nie wspominająć o okresie przedświatecznym (wiele osób tego nie kalkuluje- wysyłam priorytetem i za dwa dni jest).
Drugą madrą rzecz napisał WA, lepiej spredać, niż by się miało zmarnować lub ulec zniszczeniu.

Odpowiedz do tematu