Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Makrofotografia
Autor Wiadomość
Jastarnia 
zielono mi

Wysłany: 2007-09-27, 09:03   Makrofotografia

Edit Marfu:

Wczesniej w temacie Prośba o rozpoznanie Makro napisał:

makro napisał/a:
apropos - mój nick to od makrofotografii właśnie - mam hopla na tym punkcie więc.
Na przyszłość bardziej dbaj o światło, jak robisz makra w naturze, to staraj sie kłaść, kucać obok obiektu byle nie nad nim, byle nie zasłonić światła. Jeśli to możliwe to stosuj ekrany odblaskowe (może być nawet biała kartka papieru), a jeśli robisz z lampą to koniecznie deflektor na nią (też może to być kartka papieru).
A przede wszystkim dbaj o głębię ostrości - jeśli nie chcesz eksponować jakiegoś szczegółu to stosuj zoom i rób z daleka. A jeśli zależy ci na szczegółach to stosuj nasadki makro (szkło powiększające przyłożone do obiektywu) - jeśli zaś masz lustrzankę i komplet obiektywów to...pomyślnych łowów.

No i zaczęło sie, ażmusiałem wydzielić w nowy temat...

makro napisał/a:
apropos - mój nick to od makrofotografii

No wiesz nie trudno było się domyślić;-). Dziękuję za rady, mam aparat od kilku miesięcy jest dosyć dobry, ale raczej nie potrafię z niego (jeszcze) korzystać. Również intersuje mnie makro, a te zdjęcia było zrobione całkiem przypadkiem, więc żadnej kartki nie miałam przy sobie;). Twoje rady wezmę sobię do serca;). Masz rację zależy mi na szczegółach (lubię gdy w kwiatach widac pręciki), ale czasem inaczej jak tylko z góry nie da się sfotografować...Jeśli jeszcze będziesz miał jakieś sugestie, to pisz proszę;)!

Ps. Myślałam, że fotofrafia jest duzo łatwiejsza, ale i taks prawia mi sporą przyjemność;)

makro 

Wysłany: 2007-09-27, 09:18   

Najlepsze są warsztaty - bo pisać można do woli, a jak ktoś w naturze nie wyleży się na pokrzywach by zdjąć coś interesującego to nie wie o czym mowa.

Jak masz cyfrówkę to stać Cię na eksperymentowanie, bo zdjęcia nic nie kosztują (no prawie).

Nawet gdy jest się gdzieś przypadkiem zawsze można coś zaaranżować - w ostateczności nawet podwiązać krzaka zasłaniającego nam światło...własnymi sznurówkami - robiło sie i tak.

Ania B. 

Wysłany: 2007-09-27, 09:26   

Znam ten temat :wink:
Wielokrotnie zdarzało mi sie leżeć w niezbyt przyjemnych miejscach i znosić np. ukąszenia mrówek tylko po to żeby zrobic fajną fotkę. Albo przyjmować totalnie nienaturalną pozycję.
Ale wiem że czasem warto!
Zdjęcia makro to jest to!

Marfu 

Wysłany: 2007-09-27, 09:37   

Hmm... Jezeli chcecie podyskutowac o makrofotografii, to może zrobię z tego nowy temat??

makro 

Wysłany: 2007-09-27, 09:58   

Marfu - jesteś wielki...

Marfu 

Wysłany: 2007-09-27, 10:22   

E tam, ledwie 190 cm...

Odpowiedz do tematu