Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Stawy w Kraśniczej Woli
Autor Wiadomość
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-10-31, 17:54   

Śmieci wywiezione, rozwalone telewizory również.
Przy okazji kontroli budek wyproszono ze stawu dwóch "wędkarzy" z pontonem.
A bobry są uparte...
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-11-03, 17:05   

Bobry maja coraz więcej kłopotów, dziś rano rolnik rozwalił koparką ich tamy na rowie opaskowym przy stawie Zapomnianym, zobaczymy co teraz będą wyprawiać i gdzie.

Wiadomość dla naszych wolontariuszy: widły do czyszczenia przepustu i rowu naprawione i sa tam gdzie zawsze.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-11-18, 21:21   

Po krótkiej przerwie bobry znów zaczęły tamować dopływ do Gęgawy, trzeba tam kontrolować sytuacje.
Poza tym boberki przymierzają sie do zimowania w grobli Gęgawy tuż obok mnicha, zaczęły tam urządzać zimowy magazyn i rozkopały stare nory, oczywiście stanowi to zagrożenie dla całego stawu, jednak woda się podnosi i mam nadzieję, że wrócą na wyspę, a te nory w grobli trzeba szybko zasypać.
Zima idzie i coraz więcej tzw. dzierżawców kręci sie po lesie, niektórzy z piłami spalinowymi obalają suche olchy, taki jeden osaczony na łące (dzięki oddziałowej nivce) po krótkiej ucieczce, podczas której omal butów nie zgubił, obiecał że więcej się w tym lesie nie pojawi :-) Portret "dzierżawcy" grupa patrolowa otrzyma oczywiście, jednak przypominam, aby nie podejmować interwencji samodzielnie ze względów bezpieczeństwa.
Akcja zbierania śmieci była kontynuowana, ale znów są nowe dostawy...
Budki dla puszczyków sprawdzone, lęgów nie było, ale wszystkie są przez sowy wykorzystywane, z 2 bud wyskoczyły podczas kontroli :-) Wypluwki już trafiły do analizy, będziemy wiedzieć co mieszka w okolicy.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
vermilion 


Posty: 476
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2011-11-18, 21:38   

Basior napisał/a:
Wypluwki już trafiły do analizy, będziemy wiedzieć co mieszka w okolicy.


Ciekawy jestem również :) Marfu oznacza??
_________________
"Czy nie wystarczy, że ogród jest piękny? Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?"
http://www.przyrodnicy.ap.siedlce.pl/
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-11-19, 06:24   

vermilion napisał/a:
Ciekawy jestem również :) Marfu oznacza??

Nie, Jurek Romanowski & company :-)
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-12-29, 23:29   

W sobotę rano (31.12 start ok. 9 godziny) akcja naprawy grobli na Gęgawie koło mnicha, zapadła sie nora bobrowa, częściowo zasypana 3 tygodnie wcześniej. Dzięki temu jeszcze woda ze stawu nie uciekła, bo jak sie teraz okazało korytarz sięga na drugą stronę grobli i schodzi na dół... Nora całe szczęście juz nie używana przez bobry, przeniosły się na inną niekonfliktową część stawu.
Tymczasowo dopływ wody zablokowany, poziom wody na zimę może być nawet i 10 cm niższy niż obecnie.
A z ptaków pierwszego dnia świąt oprócz łabędzi (10) i krzyżówek jedna gęgawa na lodzie, dziś z budki przy grobli puszczyk wyglądał :-) , a parka bielików na swoim ulubionym drzewku do snu sie szykowała :-)
A ze zniszczeń cywilizacyjnych: drogowcy wyrżnęli resztę drzew przy drodze obok mostku Namora i usunęli tamę bobrową z rowu przy drodze, znacznie też go pogłębili, nie wiem po co aż tak bardzo... Dobrze, że mostek ocalał.
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2011-12-31, 21:34   

Dziś dzięki obecności pięciu osób (+jedna osoba towarzysząca :-) ) w ciągu 2 godzin, przy użyciu 3 przyczep gliniastej ziemi zasypaliśmy 2 duże i 1 małą norę bobrową. Choć miało być ich mniej, ale po pierwszym przejeździe zarwała sie kolejna nora. Całe szczęście, ze bobry już od jakiegoś czasu odpuściły sobie kopanie w grobli obok mnicha na Gęgawie. Ale prosze meldować o wszelkich uszkodzeniach.

Podziękowania dla operatorów szpadli :-)

fotki dokumentacyjne:

nory1.jpg
boberki przekopały groblę na wylot...
Plik ściągnięto 214 raz(y) 64,98 KB

nory2.jpg
Plik ściągnięto 194 raz(y) 53,36 KB

_________________
www.ussuri.pl
 
     
michalwolowik 

Posty: 57
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-01-01, 23:25   

To ja dodam jedynie, że wczoraj w kanale wzdłuż drogi, na rogu gęgawy, w wodzie sobie żabka pływała...
Zdumienie moje i Justyny było co najmniej duże... :O
_________________
Pozdrawiam, Michał Wołowik.
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2012-01-02, 02:00   

michalwolowik napisał/a:
To ja dodam jedynie, że wczoraj w kanale wzdłuż drogi, na rogu gęgawy, w wodzie sobie żabka pływała...
Może pogoda, ale może koparka ją ze snu wyrwała w bobrowym jeziorku?
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2012-01-06, 19:05   

W sobotę kilka osób będzie się kręcić po stawach i okolicy w sobie tylko wiadomym celu, pogoda ma być dobra, ale jak będzie lało to przy kominku będziemy siedzieć. W razie czego dzwonić :-)
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2012-01-14, 22:49   

Dziś pięcioosobowa ekipa z TPB kontynuowała naprawy grobli, spalono sporo gałęzi po meliorantach. A 3 osobowa ekipa z nadleśnictwa zamontowała 3 szlabany leśne przy wjazdach na stawy, dziękujemy! I jeszcze z wychowanków SGGW dwuosobowa ekipa szukała ptaszków w ten fatalny dzień, po odejściu naszego nauczyciela Marka...
_________________
www.ussuri.pl
 
     
Sturnus vulgaris 

Posty: 554
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-01-16, 09:30   

szacun, ja niestety nie mam czasu żeby wam pomóc, może bliżej wiosny.
 
     
michalwolowik 

Posty: 57
Skąd: Grodzisk Maz
Wysłany: 2012-02-04, 11:49   

Z ciekawszych:
W budce od Kraśniczej Woli siedzi puszczyk, widoczne wypluwki pod budką.
No i w kanale przy drodze kilka krzyżówek i zimujący samiec rożeńca :cool:
_________________
Pozdrawiam, Michał Wołowik.
 
 
     
valdiv 

Posty: 5
Skąd: Dębówka
Wysłany: 2012-02-06, 11:38   

michalwolowik napisał/a:
Z ciekawszych:
W budce od Kraśniczej Woli siedzi puszczyk, widoczne wypluwki pod budką.
No i w kanale przy drodze kilka krzyżówek i zimujący samiec rożeńca :cool:


Ten rożeniec to jest tam biedny, niezamarzniętej wody to tam jest ze dwa metry kwadratowe... zdjęcie z daleka by go nie wystraszyć.



Pozdrawiam,
 
 
     
lukasz0207 

Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-13, 13:41   

Wiecie może kiedy przeważnie są gody u żab moczarowych, i czy na stawach jest ich sporo?? Bardzo chciałbym to zobaczyć a rok temu niestety przegapiłem a widok podobno niesamowity.
Michalwolowik a puszczyk odzywa się troche, bo chętnie bym posłuchał?[/b]
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo