Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacje ptaków 2010
Autor Wiadomość
ZaP 
Harris user


Posty: 745
Skąd: z nienacka
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-12-23, 07:42   

i pieknie :) i wesolo i swiatecznie :)
nie jest tajemnica, ze udostepniam swoje ptaki do prosukcji zarowno filmowych jak i gazetowo ksiazkowych :) i uwierz mi, nie rozróżnisz czy to ptak sokolniczy czy "dziki"
Ale co w tym zdrożnego? ptaki latają bez pęt, obrączki przeszły do lamusa bo teraz ptaki chipuje swoje i wszyscy zadowoleni bo widzowie mają piekno przyrody na ekranie a producenci skracają czas na produkcje z lat do tygodni. Pewnie juz ogladales moj e ptaki w TV i o tym nie wiesz :twisted:
Dobra wracajac do tematu - obserwacje z mojego pola - 2 młode samce jastrzebia polujące na sierpówki, ciekawostka - mam kilka kaczek na stawie (krzyżówki) i co ciekawe jastrzebie nie atakują moich kaczuszek a upolowane sierpowki konsumują na srodku stawu :)
_________________
--
http://drapole.pl
 
 
     
forestman 
Zgórmysyn


Posty: 781
Skąd: UralLand
Wysłany: 2010-12-23, 08:38   

nie mam nic do wynajmowania ptaków sokolniczych do fotografowania lub zdjęć w produkcjach filmowych. tylko do tego zeby autorzy zdjec wystawiajac fotki na portalach przyrodniczych przyznawali ze poszczegolne zdjecia sa z natury lub z ptakami sokolniczymi. mozna dodac w tytule zdjecia: "ze to ptak sokolniczy fotografowany w naturze :D "
Zapie płacąc Tobie za pokaz sokolniczy moge dobre zdjecie np puchacza zrobic kompaktem za 400 zł i sie za bardzo nie namęcze :) .
A chcąc zrobić zdjęcie w naturze to musiałbym sie namęczyć :P

wracając do tematu wczoraj koło Puszczy Niepołomickiej widziałem 5 myszołowów, myszołowa włochatego i kilkanaście bażantów ;)
_________________

 
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2010-12-23, 13:35   

Po dłuższej mojej nieobecności sprawdziłem dziś co się dzieje w sadzie przydomowym i warto było -
wróble- kilkadziesiąt;
bogatki,mazurki,kwiczoły,dzwońce- po kilka osobników;
modraszki,pełzacze ogrodowe - po 2,
bażant,strzyżyk,kowalik,sikora uboga i sroka.

Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo dobrego na Święta i po świetach w dalszym życiu.
 
     
Marysia02 


Posty: 49
Skąd: SOSNOWIEC
Wysłany: 2010-12-24, 00:21   

Z obserwacji z tego roku ptaki nocujące na mojej działce ;Bażant dzięcioł rudzik kos sikorki wróble strzyżyk oraz te które korzystają z karmnika
Grubodzioby
dzwońce
sikorki bogatki
modraszki
wróble.
I jako ciekawostka kuropatwy pod moim blokiem podchodziły tamtej zimy 3 .W tym roku jest ich 4 ale fotek jeszcze nie mam.

kuropatwy pod blokiem wydziobują słonecznik.jpg
Plik ściągnięto 12512 raz(y) 15,65 KB

Czekamy aż gospodaże odejdą.jpg
Plik ściągnięto 12512 raz(y) 36,97 KB

jeden z bażantów na modrzewiu na podwórku.jpg
Plik ściągnięto 12512 raz(y) 29,02 KB

Dięcioł idzie spać.jpg
Plik ściągnięto 12512 raz(y) 36,96 KB

_________________
I.Krasicki ; Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.;
 
     
Piotreczek 


Posty: 164
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2010-12-26, 18:49   

Dzisiaj tj w drugi dzień świąt na spacerze w starym parku pomiędzy Rudą Śląską a Bytomiem:
- sroki
- gawrony
- mazurki
- sikorki bogatki
- sikorki modre
- kowaliki
- kosy
- sójki
- pełzacz (1 os.)
- strzyżyk (2 os.)
- krzyzówki
- łyski
- czapla siwa (1os.)
 
 
     
Szymon Kielan 
M-ŚTO

Posty: 184
Skąd: Sadykierz,łódzkie
Wysłany: 2010-12-28, 19:05   

Witam !
Dzisiaj wspólnie z Jackiem Taborem i Tomkiem Dzierżanowskim wybraliśmy
się na małe ptaszenie w dolinie Pilicy. Ja zacząłem od Inowłodza i krótkiej wizyty nad Pilicą poniżej mostu. Następnie już w towarzystwie Jacka i Tomka odwiedziliśmy rezerwat Niebieski Źródła, następnie przejeżdżając pod zaporę w Smardzewicach. Pogoda dopisała, ptaki również!
Inowłódz:
- ł.niemy 6(3ad.;3imm.)
- nurogęś 5(2m,3f)
- perkozek 1
- gągoł 1f
- łyska 1
- czapla siwa 1
Niebieskie Źródła wraz z Pilicą :
- ł. niemy ~20
- perkozek 3
- płaskonos 1
- wodnik 1
- krzyżówki ~70
Smardzewice:
- łyska ~10
- czernica ~10
- głowienka 4
- cyraneczka 4
- ł. niemy ~40
- ł. krzykliwy 6 (3ad.;3imm.)
- perkozek ~10
- gągoł ~10
- czapla siwa 4
- kormoran 3
- nurogęś ~25
- bielaczek 2f
Ciekawa obserwacja starającego się przezimować wodnika, który co chwilę coś wyciągał spod korzeni oraz płaskonos, który najwidoczniej również stwierdził, że nie ma co się męczyć i postanowił na dłużej u nas pozostać. Ogólnie bardzo miło spędzony dzień w doborowym towarzystwie.
 
     
TB 


Posty: 951
Skąd: Kętrzyn
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2010-12-28, 21:06   

Szymonie - pozazdrościć obserwacji! :smile:

A u mnie w końcu coś się ruszyło. Obserwacje te same z dnia 27 i 28 grudnia br.
- wpisane w innym temacie jemiołuszki 12os.
- szczygły dające się ładnie podejść ok. 7-8os.
- zięba w ugorze - 2os, ale również nie miała nic przeciwko mojej obecności
- dzwonce - ale tylko 4os.
- kwiczoły (na skraju miasta 1os, dający się podejść); na rozlewisku wopławki ok. 5os.
- kilka srok się trafiło jak i jedna sójka
- 2 myszołowy
- pełno gawronów jak i kawek

Mimo, że obserwacje w porównaniu do poprzednika ubogie, ale udało się całą taśmę zająć ptaszorami :grin:

Pz
 
 
     
Sikorka 

Posty: 262
Wysłany: 2010-12-29, 12:22   

Od wczoraj na estońskiej stronie można podglądać ptaszątka, pod trzecim i czwartym linkiem.
http://www.eenet.ee/EENet/
 
     
arkona1 


Posty: 231
Skąd: Pelikani gród
Wysłany: 2010-12-30, 11:08   

Dziś dostałem ciekawą informację o tym , że w lesie miejskim w Łowiczu leśniczy znalazł w kilku miejscach, w sumie 40 martwych sikor :roll: . Ptaki padły, nie mają śladów postrzału czy innych ran.
Ciekaw jestem jaka jest tego przyczyna. Niska temperatura, wychłodzenie, brak pokarmu, czy też może ptaki żywiły się w karmniku, w którym wyłożony został jakieś nieświeży pokarm.
Ptaki padły 2 - 3 dni temu, bo nie były przykryte śniegiem.
 
 
     
arkona1 


Posty: 231
Skąd: Pelikani gród
Wysłany: 2010-12-30, 11:14   

forestman napisał/a:
nie mam nic do wynajmowania ptaków sokolniczych do fotografowania lub zdjęć w produkcjach filmowych. tylko do tego zeby autorzy zdjec wystawiajac fotki na portalach przyrodniczych przyznawali ze poszczegolne zdjecia sa z natury lub z ptakami sokolniczymi. mozna dodac w tytule zdjecia: "ze to ptak sokolniczy fotografowany w naturze :D "


podpisuję się pod tą wypowiedzią, niestety wielu autorów tak robi i co ważne często idą w zaparte próbując udowadniać, że zdjęcia były wykonywane w naturze.
 
 
     
ornitopter 
ornitopter

Posty: 205
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2011-01-03, 10:11   

Nie jest to może wielka sensacja, ale wczoraj, 02.01.2011 około południa widziałem gołębia grzywacza w Bydgoszczy, osiedle Ikara. Zbierał jakieś rozsypane okruchy pod balkonem na którym ktoś dokarmia ptaki.
_________________
ornitopter
 
 
     
Anton 

Posty: 578
Skąd: Pogórze Strzyżowskie
Wysłany: 2011-01-03, 12:48   

Puszczyk upolował kuropatwę. Wiedziałem że od szeregu dni stadko 4 kuropatw przebywa na polach w pobliżu mojego domu. Wczoraj widziałem jak ułożyły się do snu na polu ok. 50 metrów od szosy i gdy dziś wczesnie rano, gdy jeszcze było ciemno, przechodziłem drogą, usłyszałem ostre głosy ostrzegawcze tych kuraków dobiegajace z różnych stron. Zaciekawiony podszedłem w to miejsce gdzie nocowały. Gdy dochodziłem jakiś ciemny kształt oderwał sie od ziemi, był to puszczyk, spłoszyłem go gdy siedział i skubał na ziemi upolowaną własnie kuropatwę. Próbował poderwać się z ziemi ze swą zdobyczą ale tylko nieco uniósł ja w górę i zaraz wypuścił. Usiadł na słupie telefonicznym który stał w pobliżu. Szybko odszedłem a sowa natychmiast sfrunęła do swojej zdobyczy.
 
     
Marysia02 


Posty: 49
Skąd: SOSNOWIEC
Wysłany: 2011-01-05, 21:16   

Dziś karmik cieszył się dużym wzięciem

Kaczki łyski łabędzie na karmieniu przestraszone zmykają.jpg
Plik ściągnięto 141 raz(y) 29,04 KB

,krogulec na polowaniu 2.jpg
Plik ściągnięto 128 raz(y) 26,96 KB

_________________
I.Krasicki ; Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.;
 
     
Eskulap 
Piotr


Posty: 139
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2011-05-08, 14:44   

Sikorka bogatka - niecodzienna obserwacja.
Na przełomie jesień/zima 2010r. miało miejsce takie zdarzenie iż przebywając w pokoju usłyszałem że coś stuka w kuchni a byłem sam więc sie zdziwiłem co to może być, jak poszedłem zobaczyć okazało się że to sikorka. Musiała wlecieć poprzez odchylone górą okno - a są one bardzo ciekawskie. Otworzyłem zaraz okno po czym prędko wyleciała :D

LINK do zdjęcia - bogatka na parapecie wewnątrz kuchni (klikaj)
_________________
Kanał filmowy - "Fauna Polski":
http://www.youtube.com/user/WildLifeInPoland
Album zdjęć - https://picasaweb.google.com/eskulap.120
ZAPRASZAM!

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo