Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostoja Kwiecewo
Autor Wiadomość
mender 

Wysłany: 2009-01-26, 12:44   

Nareszcie pierwsza wpłata od przedstawiciela Bociana :green: Zapraszam na www.ratujkwiecewo.pl
Niech to będzie przykład dla innych. Nie ważna jest kwota, ważne jest poparcie akcji! :grin:

mender 

Wysłany: 2009-02-11, 11:59   

Na stronie kilka nowości m.in. nowe wpłaty, nowi darczyńcy a także mocno przebudowana galeria. Serdecznie zapraszam!

Emocje rosną, do przekroczenia 10 000 zł brakuje nam kilku wpłat.

mender 

Wysłany: 2009-03-02, 13:49   

Nareszcie przekroczyliśmy magiczną kwotę 10 000 zł.... idzie powoli, ale do przodu...

Jarek P 

Wysłany: 2009-03-02, 15:27   

A ile potrzeba, zeby to wykupić?

mender 

Wysłany: 2009-03-02, 17:26   

ok 50 000 zł

mender 

Wysłany: 2009-03-02, 18:46   

Trochę zmian na stronie. Wystartowała dziś akcja promująca Kwiecewo o nazwie "Mamo, ratuj!". Wydaliśmy pocztówkę z pisklakiem, którego można zobaczyć na stronie.

mender 

Wysłany: 2009-03-25, 19:03   

Dodałem na stronę nowy dział - AKTUALNOŚCI. Tam możecie się zapoznać co aktualnie dzieje się w sprawie ratowania użytku a także jakie ptaki aktualnie siedzą na polderze.

Władysław Kłak 

Wysłany: 2009-03-26, 20:44   

Tak z ciekawości zapytam ile tak + - za ha ?
Ja kiedyś chciałem wykupić od państwa ARSP i do dziś nie mam odpowiedzi a to juz z siedem lat, od prywatnego wykupiłem pięć lat temu 0,74 ha za 800zl + opłaty.
Lecz ze śmiercią córki zapaleńca takiej dzikiej enklawy pomysł upada, pozostałem sam.

mender 

Wysłany: 2009-04-05, 22:44   

Bardzo złe wieści z polderu.... Melioranci włączyli pompy! Od wtorku spadło 20 cm wody! Jutro będę dzwonił, pisał, działał. Ale nie wygląda to dobrze... :|

P.s. Władek - cena zależy od tego jaki grunt i gdzie chcesz kupić, ale tańszego bagna mniej niż za 6500-7000 zł za ha teraz nie kupisz.

mender 

Wysłany: 2009-04-21, 21:39   

Niestety na polderze coraz gorzej... www.ratujkwiecewo.pl

Maciej 

Wysłany: 2009-04-22, 19:45   

Z tego co przeczytałem(www.ratujkwiecewo.pl), to w tej chwili głównym problemem jest bezdeszczowa pogoda. Ale czy nie bedzie już za późno, nawet jesli w ciągu paru dni bedziemy mieli prysznic z nieba? Myslę, że do następnej wiosny uda się wykupić chociaż część działek. Jak zabezpieczyć resztę terenu? Czy faktycznie realnym jest utworzenie tam strefy ochronnej?

mender 

Wysłany: 2009-04-22, 22:49   

Zacznijmy od tego, że melioranci pod koniec marca włączyli pompy, które pracowały do 7 kwietnia (wykonywali operat wodno-prawny). Gdyby tego nie zrobili to teraz mielibyśmy 200 cm na łacie a nie 143 i spadek 2 cm na dzień nie byłby groźny. A teraz pogoda działa na niekorzyść ptaków...

Teren jest objęty ochroną w postaci użytku ekologicznego. To nie rozwiązuje problemu...

Jarek P 

Wysłany: 2009-04-23, 08:33   

mender napisał/a:
Zacznijmy od tego, że melioranci pod koniec marca włączyli pompy, które pracowały do 7 kwietnia (wykonywali operat wodno-prawny). Gdyby tego nie zrobili to teraz mielibyśmy 200 cm na łacie a nie 143 i spadek 2 cm na dzień nie byłby groźny

Trzeba zastanowić się nad zmianą pozwolenia wodno-prawnego, którego częścią jest operat. Pozwolenia wodno-prawne wydaje starostwo. Ponieważ jest to "stare" pozwolenie zmienione może być tylko na wniosek jego właściciela - w tym wypadku pewnie meliorantów.

mender 

Wysłany: 2009-04-27, 07:35   

Jak najbardziej mamy to w planach, natomiast jeśli nie rozwiążemy najpierw konfliktu między rolnikami a przyrodą to nikt nam nie pozwoli wpisać w operat zapisu o zatrzymywaniu wody na wiosnę...

mender 

Wysłany: 2009-05-16, 10:23   

Kupiliśmy pierwszą działkę o pow. 0,63 ha. Więcej na www.ratujkwiecewo.pl

To mały krok dla nas, ale wielki dla ratowania użytku!

Odpowiedz do tematu