Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uszatka
Autor Wiadomość
pójdźka13 

Wysłany: 2009-09-20, 14:28   

to zrobię mały eksperymęt powiesze 2 kosze jeden na drzewie liściastym a 2 na iglasym

vermilion 

Wysłany: 2009-09-20, 14:47   

Cytat:
to zrobię mały eksperymęt powiesze 2 kosze jeden na drzewie liściastym a 2 na iglasym

i co ten eksperyment ma wykazać :?:

pójdźka13 

Wysłany: 2009-09-27, 14:55   

na jakim drzewie najlepiej powiesić kosz dla uszatek

Mirek 

Wysłany: 2009-09-27, 18:41   

pójdźka13 napisał/a:
na jakim drzewie najlepiej powiesić kosz dla uszatek

iglastym (pomijając modrzew oczywiście)

vermilion 

Wysłany: 2009-09-27, 22:58   

pójdźka13 napisał/a:

Nie musisz robić eksperymentu, bo tak jak napisał Mirek uszatki preferują iglaste drzewa. Nie chce być złośliwy, ale eksperyment na dwóch koszach to nie eksperyment ;)

Alcedo 
PonadPodziałami

Wysłany: 2009-09-28, 01:44   

Cytat:
ale eksperyment na dwóch koszach to nie eksperyment ;)
a dokładnie rzecz ujmując... statystycznie - za mała próba w badaniu by dojść do jakichkolwiek (statystycznie poprawnych) wniosków :)

GH SP & NGR MKTP"B" :cool:

pójdźka13 

Wysłany: 2009-10-11, 14:15   

na drzewie liściastym uszatkom zagrażają drapierzniki. A le gdybym powiesił kosz na drzewie liściasym na wys.3/4 m. w zadrzewieniu śródpolnym to może grzywacze, sójki i myszołowy by się skusiły? Podobno grzywacze robią gnizada na wys. min.3m przystosowałysię do życia w parkach miejskich. a myszołowy robią gniazda na róznych wysokościach w pobliżu pnia równierz na drzewach liściasych. pytam ogółem bo nie mam innej drabiny a kosz leży przygowtowany łącznie z wyściółką. Miejce, które wybrałem to lipówka przeplatana polami łąką. jest też droga ale niezbyt ruchliwa.ma tam 1 zwykłą budkę typu a i mam zamiar powiesić budke dla pójdżki no i powiesić ten kosz. przesyłam adjęcia tej lipówki. czy pójdźkom pasuje ten krajobraz?

Kopia lipówka.jpg
Plik ściągnięto 174 raz(y) 35,94 KB

Mirek 

Wysłany: 2009-10-11, 14:29   

pójdźka13 napisał/a:
mam zamiar powiesić budke dla pójdżki no

A w okolicy są pójdźki?! Jeśli nie ma, to raczej daremny trud, aby odkryły Twoją budkę...

pójdźka13 napisał/a:
i powiesić ten kosz.

Jeśli masz kosz i chcesz, aby posłużył uszatkom, to najlepiej, aby został zamontowany na drzewie iglastym. Z Twoich rozważań wynika, że albo takowych zadrzewień nie ma w pobliżu, albo po prostu chciałbyś, aby koszyk był blisko domu! Wieszanie z myślą dla myszołowów, grzywaczy lub sójek z ochroniarskiego punktu widzenia jest mało zasadne, bo ptaki te i bez koszyka znajdą wiele miejsc na założenie swojego gniazda!

Domyślam się, że jak jest koszyk, to i budka dla pójdźki - wieszaj! Zawsze coś wykorzysta te sztuczne gniazda.... :wink:

pójdźka13 

Wysłany: 2009-10-14, 11:22   

nie daleko sa 2 wierzby białe bardzo stre w których widać odchody przy dzurze w pniu morze pójdźki bo jest dużo pastwisk i sadów. ale czy 3 m wystarczą i wjakiej odległości od sie te budki? i ostatnie pytanie zrobie budke dla pójdźki ten model z rurą pcv tylko moja rura ma wysokość zamiast 16 ma 11cm czy wystarczy to? no i kosz tesz powiesze.. a może w tym krajobrazie bedą kraski??

TB 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-10-14, 11:47   

pójdźka13 napisał/a:
a może w tym krajobrazie bedą kraski??

krajoraz dobry, ale krasek naprawde jest mało, wiec gdyby były ktos by Ci powiedział...

pójdźka13 napisał/a:
nie daleko sa 2 wierzby białe bardzo stre w których widać odchody przy dzurze w pniu morze pójdźki bo jest dużo pastwisk i sadów.

to raczej na dudka wskazuje... ale pójdź wieczorem i posłuchaj, a w ostateczności możesz wabić(wiem, ze nie czas, ale nie szkodzi spróbować)

pójdźka13 

Wysłany: 2009-10-14, 12:03   

spóróbuje i jak rozwiesze budki i kosze to napisze czy są rezultaty

TB 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2009-10-14, 12:27   

trzymam kciuki :wink:

wieslawbaginski 

Wysłany: 2009-10-14, 13:21   

pójdźka13 napisał/a:
a może w tym krajobrazie bedą kraski??

Kraska w tych stronach wyginęła już w latach 60-ych ubiegłego wieku.
Pozdrawiam

Basior 

Wysłany: 2009-10-14, 16:34   

pójdźka13 napisał/a:
model z rurą pcv tylko moja rura ma wysokość zamiast 16 ma 11cm czy wystarczy to?
Nie, powinno być 16 co zabezpiecza przed kuną - ześlizguje sie z rury nie mogąc jej objąć łapami, 11 cm obejmuje i wślizguje sie do środka - doświadczenia belgijskie.

Jerzyk 
ornitolog

Wysłany: 2009-10-14, 19:15   

TB napisał/a:
krajoraz dobry, ale krasek naprawde jest mało, wiec gdyby były ktos by Ci powiedział...

dzieciaku!!! nie wyrywaj sie do odpowiedzi nieproszony i przestań srać swoimi mądrościami... wiele musisz się jeszcze nauczyć więc zacznij w końcu! a nie #@#@#@ piszesz....
zróbcie coś z nim... :evil:

Odpowiedz do tematu