Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana zamka :-) i Walne Zgromadzenie
Autor Wiadomość
Wujek Adam
SE-TP"B"

Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-11-07, 14:29   

Alcedo napisał/a:
Po spędzeniu godzinki na przeczytaniu wszystkich wpisów, chcę podłapać temat zasugerowany przez TB.
Cytat:
Osobiście też poleciłbym, aby osoba mająca znajomego kamerzyste poprosiła go o nagranie walnego. Niewątpliwie owe zebranie będzie bardzo merytoryczne (+emocjonalne), dlatego też warto, żeby to co ktoś powie nie zostało przeinaczone. Jednak to co jest na "taśmie", to jest i koniec kropka. Nikt już nie będzie mógł się wyprzeć tego, że czegoś nie powiedział lub powiedział.

Obrady naszego Sejmu można zobaczyć w telewizji, albo nawet gdzieś w czeluściach internetu.. czy można zatem prosić aby to Nadzwyczajne Walne Zebranie które, mogłoby zostać nagrane, wrzucić do sieci zainteresowanym w celu obejrzenia?

Nie jestem pewien czy osobiście będę mógł się pofatygować :?

Oczywiście w obecnych czasach istnieją techniczne możliwości utrwalenia przebiegu Walnego.
Wydaje mi się jednak, że będzie ono trwało dość długo i nie bardzo wiem jak i gdzie będzie można umieścić kilkugodzinny film dokumentujący to wydarzenie.
Niewątpliwie jednak przydałoby się zrobienie mini-reportażu zawierającego najistotniejsze i najciekawsze fragmenty obrad.

Alcedo, jesteś kolejną osobą, która nie wie czy będzie na zbliżającym się Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
Wielka szkoda!
Bo zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy obecnych porządków w TP "Bocian" w tym względzie są wyjątkowo zgodni: tego dnia powinno być jak najwięcej osób, którym zależy na naszym Towarzystwie!

Wujek Adam
SE-TP"B"

Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-11-07, 14:36   

Pełek napisał/a:
(...)
Co zaś do ostatnich stwierdzeń o pracownikach wolontariuszach ich wyższości nad członkami zarządu czy realizacji mniej lub bardziej prywatnych interesów przez OPP TP"B" mam pewne zdanie, ale nie chce tu wchodzić z butami w temat.
(...)

Drogi Pełku!
Jeżeli nie boisz się szykan ze strony administracji tego portalu (a przypadkiem złożyło się tak, że owa administracja składa się właśnie z osób, na temat których wyraziłbyś "pewne zdanie", które mogłoby im się nie podobać), to zapraszam Cię do zabrania głosu w tym wątku:
http://forum.bocian.org.p...?t=4503&start=0
Bo im więcej wypowiedzi, tym pełniejszy obraz sytuacji.

Zapewniam Cię, że jako autor, a więc poniekąd gospodarz tego i tamtego wątku nie odbiorę Twych słów jako "wchodzenia z butami w temat".

Z pozdrowieniami!

Wujek Adam
SE-TP"B"

Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-11-10, 21:58   

Dominik napisał/a:
(...)
5. Dwa dni temu wysłałem pismo do Zarządu z prośbą o jak najszybsze wyjaśnienie tej sprawy. /- to moje słowa. A to odpowiedź Dominika:/

Po pierwsze nie pismo tylko maila. Po drugie zebranie Zarządu jest we wtorek. Na pewno wiesz to od Zgrzytnicy. Zarząd ustosunkuje się do twojego maila.
(...)

No więc tak sobie czekam, czekam i... nie doczekałem się! :wink:

Owszem, dostałem prywatnego maila od Dominika, w którym, podobnie jak na forum, przyznaje się on do uknucia spisku przeciwko Członkowi Zarządu wraz z Markiem Kowalskim, Moniką Stefaniak i Mariuszem Grzeniewskim. Lecz nie był to mail od Zarządu Towarzystwa, ale prywatne trzy dominikowe zdania lakonicznie informujące mnie o tym, co i tak już wszyscy wiemy.

Tak więc zarówno publicznie jak i prywatnie Dominik przyznał, że działając bez porozumienia i zgody Zarządu TP "Bocian", wraz z trójką znajomych, którzy są właścicielami prywatnych firm świadczących usługi na rzecz naszego Towarzystwa, bezprawnie pozbawił dostępu do warszawskiego biura członka Zarządu TP "B".

A Zarząd w tej sprawie milczy jak grób!

Słabiutki z Ciebie prezes Dominiku, skoro publicznie coś obiecujesz w imieniu Zarządu, lecz nie potrafisz dotrzymać słowa i zdyscyplinować tych, którym powinieneś przewodzić.
Zaś ciszę ze strony władz Towarzystwa można interpretować co najmniej dwojako:
1. Zarząd umywa ręce od Twych knowań i nieprawnych działań i zostawia Cię samego na lodzie, abyś teraz sam zjadł tą żabę.
2. Zarząd nie bardzo rozumie o co chodzi, ma to ogólnie gdzieś i nie jest zainteresowany wyjaśnieniem tej awantury, bo przecież nie jest od tego, aby czymkolwiek zarządzał!
:wink:

A omawiana tu sprawa wpisuje się w to, o czym w swym liście otwartym do Członków Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian" napisał Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Wiesław Kalicki. A konkretniej tyczy się: "(...) marginalizowania Zarządu, podejmowania decyzji poza wiedzą Zarządu, ograniczania prawa kontroli niektórym członkom Zarządu, opanowania Zarządu przez osoby utrzymujące się z działalności w TP „Bocian”, czyli decyzje finansowe podejmują osoby które są beneficjentami tych decyzji. (...)"

Lecz cóż to za śmieszne zarzuty, wobec np. zbrodni palenia papierosów, prawda? :green:

Dominik 

Wysłany: 2011-11-10, 23:32   

Wujek Adam napisał/a:
Owszem, dostałem prywatnego maila od Dominika, w którym, podobnie jak na forum, przyznaje się on do uknucia spisku przeciwko Członkowi Zarządu wraz z Markiem Kowalskim, Moniką Stefaniak i Mariuszem Grzeniewskim. Lecz nie był to mail od Zarządu Towarzystwa, ale prywatne trzy dominikowe zdania lakonicznie informujące mnie o tym, co i tak już wszyscy wiemy.

Adamie znowu celowo kłamiesz albo masz problemy ze zrozumieniem tekstu! Widzę, że kłamstwo to dla ciebie chleb powszedni. Poniżej treść maila wysłanego do Adama. Jak będzie trzeba to zrobię print scrina tego maila i umieszczę. Wyraźnie w nim napisałem "w imieniu Zarządu", poza tym "pragniemy" (liczba mnoga), no i na końcu post scriptum. Odpowiedź jest w imieniu całego Zarządu (oczywiście bez Izy). Czy teraz dalej będziesz temu zaprzeczał!

Treść maila

Adamie,

odpowiadając na twój list, pragniemy wyjaśnić, że zamek w drzwiach warszawskiego biura TP "Bocian" został wymieniony przez Marka Kowalskiego, Mariusza Grzeniewskiego i Monikę Stefaniak w porozumieniu z Dominikiem Krupińskim. Bezpośrednim powodem był fakt udostępnienia przez Elżbietę Wanat kluczy (lub wpuszczenia do biura i pozostawienia samych) osobom trzecim, nieupoważnionym do samodzielnego przebywania w biurze.

pozdrawiam

P.S Treść listu konsultowałem z wszystkimi członkami Zarządu (oprócz Izy), stąd też odpowiedz dopiero dzisiaj.

w imieniu Zarządu TP "Bocian"
Dominik Krupiński

Wujek Adam
SE-TP"B"

Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-11-11, 00:26   

Dominik napisał/a:

Adamie znowu celowo kłamiesz albo masz problemy ze zrozumieniem tekstu! Widzę, że kłamstwo to dla ciebie chleb powszedni. Poniżej treść maila wysłanego do Adama. Jak będzie trzeba to zrobię print scrina tego maila i umieszczę. Wyraźnie w nim napisałem "w imieniu Zarządu", poza tym "pragniemy" (liczba mnoga), no i na końcu post scriptum. Odpowiedź jest w imieniu całego Zarządu (oczywiście bez Izy). Czy teraz dalej będziesz temu zaprzeczał!

Treść maila

Adamie,

odpowiadając na twój list, pragniemy wyjaśnić, że zamek w drzwiach warszawskiego biura TP "Bocian" został wymieniony przez Marka Kowalskiego, Mariusza Grzeniewskiego i Monikę Stefaniak w porozumieniu z Dominikiem Krupińskim. Bezpośrednim powodem był fakt udostępnienia przez Elżbietę Wanat kluczy (lub wpuszczenia do biura i pozostawienia samych) osobom trzecim, nieupoważnionym do samodzielnego przebywania w biurze.

pozdrawiam

P.S Treść listu konsultowałem z wszystkimi członkami Zarządu (oprócz Izy), stąd też odpowiedz dopiero dzisiaj.

w imieniu Zarządu TP "Bocian"
Dominik Krupiński

Rozumiem.

"W imieniu Zarządu oprócz Izy." :green: :green: :green:
Czyli mówić po ludzku i wprost: NIE w imieniu Zarządu, lecz w imieniu części Zarządu. :razz:

Ponadto dlaczego wysłałeś mi tego maila ze swej prywatnej poczty, a nie z maila zarządowego?
Znając Twoje tendencje do współdecydowania o różnych sprawach z osobami spoza Zarządu i do jednoczesnego nie informowania o tym Zarządu mam prawo powątpiewać, czy naprawdę wypowiadasz się w imieniu tych, na których się powołujesz!
Bo widzisz Dominiku: gdy się kogoś przyłapie na takim kręceniu i matactwie jak Ciebie, to potem mu się nie wierzy.

Tak czy siak zapewne nie tylko mnie dziwi, że tak beztrosko przyznajesz się do tego, że o istotnych sprawach dotyczących Członka Zarządu decydujesz ze swoimi kolegami i koleżankami nie troszcząc się o opinię władz Towarzystwa, oraz nie informując o niczym tego, kogo te decyzje dotyczą.
Czy nie uważasz, że oprócz oczywistego faktu, że jest to bezprawne, jest to także zarozumiałe i niekoleżeńskie?

Ps. Dominiku, a nie cierpisz przypadkiem na osobowość wieloraką?
Bo czasami, i to w jednym dokumencie, piszesz raz: ja, a za chwilę: my!
Spojrzyj na swe pismo, które właśnie wysłałeś do Członków TP "B" i poważnie się zastanów ilu Ciebie właściwie jest? :wink:

Dominik 

Wysłany: 2011-11-11, 13:06   

Cytat:
"W imieniu Zarządu oprócz Izy." :green: :green: :green:
Czyli mówić po ludzku i wprost: NIE w imieniu Zarządu, lecz w imieniu części Zarządu. :razz:

Adamie, skoro 5 osób z 6 zaakceptowało treść tej odpowiedzi to jest to decyzja Zarządu.

Wujek Adam napisał/a:
Ponadto dlaczego wysłałeś mi tego maila ze swej prywatnej poczty, a nie z maila zarządowego?

Nie ma takiego adresu mailowego. Niech Iza ci wytłumaczy, mi oczywiście nie uwierzysz. Maile na Zarząd są wysyłane na grupę o nazwie "Zarząd", czyli maile osób będących w Zarządzie.

Reszty nie będę komentował.

Wujek Adam
SE-TP"B"

Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-11-11, 14:33   

Tym razem jednak nie chodziło o jakąś demokratyczną decyzję Zarządu, lecz o wypowiadanie się w jego imieniu.

Nie pierwszy raz dostrzegam Dominiku, że masz poważne problemy z rozróżnieniem tego co Ci wolno, od tego, co byś chciał aby Ci było wolno. :wink:
A np. nie wolno Ci podejmować decyzji dotyczących ograniczania statutowych praw Członków Zarządu w zakulisowym porozumieniu z właścicielami prywatnych firm.
Na razie nie jesteś jeszcze naszym Ludwikiem XIV, który mawiał: L'État c'est moi! uważając się za pępek świata i jedynego decydenta o wszystkim.

Jeśli zaś chodzi o maile, to doskonale znam bocianie adresy (i adresatów) do korespondencji.
Swoje pismo wysłałem na taki adres: zarzad@bocian.org.pl, a odpowiedź na nie otrzymałem z Twojej osobistej, prywatnej poczty, choć było skierowane ono nie do Ciebie, lecz do Zarządu i dlatego nabrałem wątpliwości co do tego, czy faktycznie Zarząd się pod nim podpisuje.

Prem 
Nieludzki Doktor

Wysłany: 2011-11-11, 16:04   

Panowie to już się robi smutne, zaczynacie prywatną wojenkę i łapanie za słówka.

Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Wysłany: 2011-11-11, 21:45   

Szanowni "bocianowicze', biorący udział w tym wątku i Ci tylko go czytający.
Po przeczytaniu (uważnie) wszystkich 9 stron, po rozmowach z kilkoma członkami SE i po długim zastanowieniu pragnę publicznie poinformować, że z premnedytacją nie jadę na Walne. Należę do SE i czuję się głownie entomologiem (także herpetologiem, parazytologiem, przyrodnikiem itd...), ale nie wiem po co miałbym jechać.
Nie lubię pyskówek i nie umiem w nich z sukcesem uczestniczyć, a tak naprawdę nie mam po co tego robić.
O co mamy się kłócić? Jaki jest naprawdę cel tego Zebrania?
Wali mnie za ile Basior robi budki, jak również to kto pracuje dla TPB społecznie, a kto zarabia na tym kokosy. Również leję z góry na wymianę zamka na Radomskiej, by członkini (he, he) zarządu nie weszła i nie przeczytała dokumentów, których nie powinna widzieć (o to chodziło z tą wymianą?). Swoją drogą to troszku nieładnie tak cichaczem ślusarza zaprosić....
Smutne, że tak się stało...
Ale trudno, nie zamierzam zawracać sobie końcowego odcinka ciała i mam lepsze zajęcia na ten dzień już zaplanowane.
Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony, do nikogo pretensji nie mam, ale sorki - nie interesuje mnie takie Zebranie

Pozdrowionka

PG

Prem 
Nieludzki Doktor

Wysłany: 2011-11-11, 22:36   

Miałem i ja jechać ale po przemyśleniu doszedłem do wniosku że i ja nie pojadę. W obie strony 250 km tylko po to by jak pisze Paweł wysłuchać dywagacji ślusarskich i pyskówek, to nie ma sensu najmniejszego.
Przypadkowo a może to solidarność zawodowa z Pawłem moje postrzeganie tego problemu jest współbieżne z Pawłowym. :green:
Więc chętnie poczytam jak było albo i obejrzę relacje w necie ale to wszystko. Jadę na Roztocze z aparatem pofocić pogrzebać w próchnie, pooddychać lasem, wyjdzie bardziej na zdrowie.

Wujek Kryzys 
Dobry Wujek

Wysłany: 2011-11-12, 17:58   

No właśnie...
Panie Przemku, będziesz miał i tak chyba fajniejszy dzień, no bo w terenie to zawsze ... Ja się raczej na towarzyskie spotkanie wybieram. Tez miłe, ale jednak zupełnie inny charakter rozrywki, przyznasz. Tak czy siak miło spędzimy czas w tę sobotę

PG

Pełek 
Jakub Pełka

Wysłany: 2011-11-13, 20:23   

a ja tylko zapytam - ktoś w Sobotę z Warszawy jedzie może do Siedlec i ma miejsce wolne w aucie ?? chętnie bym się podłączył jeśli byłaby taka możliwość.... dajcie znać.

Wujek Adam
SE-TP"B"

Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2011-11-13, 22:57   

Wujku Kryzysie i Premie!
Oczywiście, że najfajniej spędza się czas w terenie, ewentualnie potem na spotkaniach czy w necie w miłej atmosferze dyskutując o tym, cośmy zwojowali.
Jednak życie składa się nie tylko z tego.
A to, co uprawiamy w tym wątku nazywane jest polityką.
W małej skali, lecz jednak najprawdziwszą polityką! :wink:

Można należeć do TP "B" i być entomologiem (także herpetologiem, parazytologiem, przyrodnikiem itd...) i zupełnie nie interesować się tym, kto obecnie zasiada we władzach Towarzystwa i co tam porabia. Można też nie znać Statutu i w ogóle nie przejmować się niczym oprócz tego, co lubimy i co sprawia nam przyjemność.
Jednak polityka ma to do siebie, że choćbyśmy się nią nie interesowali, to ona interesuje się nami, i realnie przekłada się na nasze życie!
A obecnie jesteśmy w przedwyborczym momencie, w którym ścierają się różne opcje dotyczące funkcjonowania i kształtu naszego Towarzystwa. Jedni z nas chcą transparentności, odpowiedzialności, demokracji, poszanowania praw i interesu Przyrody, a drudzy optują za skrytością, zakulisowością, anarchią, kolesiostwem, większymi prawami dla grupki wybrańców i interesem dla paru firemek. Lecz którakolwiek z tej frakcji by nie wygrała, to Wy obaj nie przyjeżdżając na Walne (a tym samym zrzekając się możliwości wyboru) nie będziecie potem mogli narzekać, że ktoś wybrał za Was, gdy ten wybór okaże się dla Was niekorzystny.

Pełku, obecnie nie wiadomo dokładnie kto, z kim i jak będzie jechał z Warszawy do Siedlec.
Jakby co będę o Tobie pamiętał i dam Ci znać na priva.

Marfu 

Wysłany: 2011-11-14, 12:16   

Pełek - a o której jesteś w Warszawie na dworcu (rozumiem - kolej, czyli Wwa Wschodnia)?

Marfu 

Wysłany: 2011-11-20, 14:29   

To tak na szybko. Nowymi członkami KR zostali Krzysztof Bolechowski i Marcin Wierzbicki, wieloletni członkowie TPB. Obaj (Krzysiek chyba też...) byli na ostatnim zjeździe. Nie zyskali poparcie Grzegorz Bakierzyński oraz Tomasz Gajkowski.

Walne postanowiło powołać (prawie jednogłośnie) Komisję Statutową do opracowania zmian w statucie lub nowego statutu. W jej skład weszli Marek Kowalski, Dominik Krupiński (członkowie Zarządu), Krzysztof Bolechowski (członek Komisji Rewizyjnej) oraz Jerzy Bauer. Niebawem wszyscy dostaną informacje, w jaki sposób kontaktować się z Komisją i składać propozycje zmian statutowych.

Postanowiono także skrócić kadencję obecnych władz (duże poparcie) i zwołac WZCz sprawozdawczo-wyborcze w dwa miesiące po uprawomocnieniu się wyroku sądu (sprawa p. Wiesława Kalickiego, Przewodniczącego KR przeciwko Zarządowi w sprawie unieważnienia poprzedniego Walnego).

Na koniec postanowiono, aby do czasu kolejnego Walnego ZCz nowi członkowie Towarzystwa nie mieli praw wyborczych - chodzi o to, aby nie doszło do sytuacji masowego zapisywania ludzi, będących w zasadzie maszynkami do głosowania.

A już zupełni na koniec Adam Tarłowski zgłosił wniosek do Zarządu, aby rozpocząć procedurę usunięcia Adama Woźniaka z grona naszych członków za szkalujące TPB wpisy m.in. na naszym Forum - które jakoś nie zostały potwierdzone podczas obrad. W rewanżu Adam Woźniak zgłosił wniosek o usunięcie Adama Tarłowskiego z szeregów Towarzystwa, a jako powody podał opisywane przez gazety złe praktyki tegoż. Zatem czekamy, czy Zarząd oba wnioski dostanie.

Odpowiedz do tematu