Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dzięcioły syryjskie/białoszyje w Warszawie
Autor Wiadomość
szymon cz 

Posty: 7
Wysłany: 2006-02-27, 20:18   dzięcioły syryjskie/białoszyje w Warszawie

Jeśli ktoś obserwował dzięcioły syryjskie w warszawie to bardzo proszę o podanie lokalizacji. Proszę też napisać w jakim środowisku był widziany czyli czy był to park, ogródki działkowe itd. Ważne są wszystkie stwierdzenia a jeśli ktoś widział ten gatunek w parkach lub na cmentarzu to będę szczególnie wdzięczny za info.
 
 
     
Basior 

Posty: 2633
Wysłany: 2006-02-27, 23:21   

szymon cz napisał/a:
będę szczególnie wdzięczny za info

Badania jakies czy cóś? Może kolega napisze po co mu te dane?
_________________
www.ussuri.pl
 
     
szymon cz 

Posty: 7
Wysłany: 2006-02-28, 16:12   

Badania w ramach pracy mgr.Chodzi o zagęszczenia w poszczególnych srodowiskach typu park wieś ogródki działkowe cmentarze. Dokładniej to temat brzmi " preferencje siedliskowe dziecioła białoszyjego w terenie zurbanizowanym" więc jeśli ktos widział lub zna miejsca występowania w granicach warszawy to prosze o informacje na forum lub na gadu. Może udało by się zrobić jakąś mapę występowania a przynajmniej ustalic liczebność.
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-02-28, 18:30   

szymon cz napisał/a:
Może udało by się zrobić jakąś mapę występowania a przynajmniej ustalic liczebność.

Ja to sobie myślę, że najlepszą metodą było by wziąść mapę i samemu objechać większe parki i cmentarze W-wy. Efekt będzie większy. Oczywiście uzupełniające informacje każdy pewnie chętnie przekaże. Obawiam się tylko, że mało osób zna głos tego dzięcioła, a to podstawa. Gdyby udało się znaleźć gdzieś stronę z głosem tego gatunku i podac tu link, to efekt byłby większy... Dla porównania wrzucic jeszcze głos dz_dużego. Myślę, że teraz, jak zaświeci słoneczko, aż do końca kwietnia ptaszki będą nadawać intensywnie!
_________________
TP Bocian
 
     
R_Michal 

Posty: 33
Wysłany: 2006-02-28, 18:52   

Mirek napisał/a:
Gdyby udało się znaleźć gdzieś stronę z głosem tego gatunku i podac tu link, to efekt byłby większy...


Prosze bardzo :lol:

Dendrocopos syriacus i dla porownania Dendrocopos major
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-02-28, 18:58   

Bardzo fajnie, ale jest tylko nagrany werbel białoszyjego, rzadko zresztą słyszany, a nie ma głosu wydawanego "paszczowo" czy, jak kto woli, "dziobowo"?! :sad:
_________________
TP Bocian
 
     
R_Michal 

Posty: 33
Wysłany: 2006-02-28, 19:02   

Oh faktycznie... :roll: sporo glosow jest duzego i z rozpedu myslalem, ze bialoszyjego tez jest wiecej. Poszukam i jak znajde to wrzuce info :idea:
 
 
     
R_Michal 

Posty: 33
Wysłany: 2006-02-28, 19:57   

hmm wszystkie dostepne linki (jakie udalo mi sie znalezc) z glosem syriacusa to tylko jeden i ten sam glos, podany w pierwszym linku. innych brak :???:
_________________
-------------------
Witamy cenzure!
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-02-28, 20:09   

R_Michal napisał/a:
to tylko jeden i ten sam glos,

ja też kiedyś chyba szukałem i nic nie znalazłem. Wypada po prostu iść z mikrofonem w plener i nagrać - ale to już temat dla naszego badacza!
_________________
TP Bocian
 
     
Marfu 


Posty: 3016
Skąd: Jabłonna
Wysłany: 2006-02-28, 20:52   

Na moich plytach tez jest tylko bebnienie :-(
_________________
Warszawski Oddział TP "Bocian"
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-02-28, 21:29   

Marfu napisał/a:
Na moich plytach tez jest tylko bebnienie

Ja w plenerze może jeden lub dwa razy słyszałem bębnienie w siedleckim parku. Pozostałe stwierdzenia zawsze były na podstawie głosu!
_________________
TP Bocian
 
     
R_Michal 

Posty: 33
Wysłany: 2006-03-01, 10:10   

Mirek napisał/a:
Pozostałe stwierdzenia zawsze były na podstawie głosu!


Mirek nastepnym razem jak go bedziesz slyszal to rejestroj jego glos - wszyscy skorzystamy z takiego nagrania :razz:
 
 
     
Logan 


Posty: 825
Skąd: Raba i Mogielica
Wysłany: 2006-03-01, 10:35   

Mirek napisał/a:
Bardzo fajnie, ale jest tylko nagrany werbel białoszyjego, rzadko zresztą słyszany, a nie ma głosu wydawanego "paszczowo" czy, jak kto woli, "dziobowo"?! :sad:


Na dalekim poludniu :green: (czyli w Malopolsce) trzeba uwazac przy oznaczaniu syryjczyka po glosie bo pojawiaja sie podobno mieszance a do tego czesc majorow odzywa sie dosc miekko a'la syryjczyk (nie wiem czy to jakis efekt hybrydyzacji, nasladownictwa czy po prostu przypadek), Felek tez to zauwazyl. Sytuacja jak z myszolowem - poki nie zobacze nie uwierze :razz: przez te ... sojki, no chyba ze glos z nieba :wink:
_________________
Łukasz Kajtoch
PRZYRODA ZIEM WIELICKO-LIMANOWSKICH
 
 
     
Mirek 


Posty: 5940
Wysłany: 2006-03-01, 12:18   

Logan napisał/a:
poki nie zobacze nie uwierze

Logan, nie komplikuj. Niech ludziska najpierw zapoznają się z głosem, a później będą gdybać czy to syriacus czy jakiś tam hybryd!
_________________
TP Bocian
 
     
szymon cz 

Posty: 7
Wysłany: 2006-03-01, 23:34   

Do wabieniaw zupełności wystarcza bębnienie i działa świetnie. Widzę że mało kto za tym gatunkiem się rozgląda, szkoda bo sam to raczej całej warszawy nie policzę.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo