Forum Przyrodnicze "BOCIAN"
Wszystko związane z przyrodą

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obserwacje ptaków 2013
Autor Wiadomość
titina 

Wysłany: 2013-11-03, 20:43   

wieslawbaginski napisał/a:
titina napisał/a:
wieslawbaginski napisał/a:
titina napisał/a:
U mnie w ten sposób gęś zbożowa siedzi. W nocy lecą na pola wykoszonej kukurydzy, a w dzień drzemią na łachach piachu na Wiśle

Jesteś pewna , ...

Tak ! Latam razem z nimi :green: :lol:

Sprawdź o której wylatują po południu na pola i o której przylatują wieczorem na wyspy, następnie o której wylatują rano i o której wracają na wyspę by podrzemać jak piszesz.
Pozdrawiam

O 05.00 dzisiaj były, a wyleciały skoro świt 07.05. Powróciły po mnie więcej 2 godzinach( wieczorem dzisiaj nie byłam), a czasami są o 09.00 a czasami o 10.00. wieczorami jak jestem około 17.00 to są, ...raz ich tylko nie było ,ale mogły być przepłoszone : Latają na pola po skoszonej kukurydzy , wiem bo rozmawiałam ze znajomym ,którego są te pola. Mówi ,że są regularnie, i przylatują z góry Wisły. Przepraszam ,za wygłup, ale wkurzają mnie tego typu sformułowania. :evil:

titina 

Wysłany: 2013-11-03, 21:02   

Tu parę zdjęć z 29.10.2013. mam jeszcze z innych dni i w orginalnej rozdzielczości, trzymam specjalnie dla Ciebie

harrier 

Wysłany: 2013-11-05, 10:09   

titina napisał/a:
U mnie w ten sposób gęś zbożowa siedzi. W nocy lecą na pola wykoszonej kukurydzy, a w dzień drzemią na łachach piachu na Wiśle

Ciemność nad ranem-duże stado kulików się rozleciało ok.godz.6:05 (tylko gwizdy w dolinie później cicho sza :smile:

widok4.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 31,06 KB

widok.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 48,16 KB

wid2.JPG
Plik ściągnięto 16 raz(y) 35,07 KB

harrier 

Wysłany: 2013-11-11, 18:30   

Dziś 11 listopad u mnie nad Wisłą w ok.Gniewu m.in.kwokacze-moje najpóźniejsze obserwacje tych ptaków.Czy jeszcze później np. zdarzały się zimujące w naszym kraju?.

kwokacz3.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 31,4 KB

kwokacz1.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 33,54 KB

kwokacz.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 35,17 KB

titina 

Wysłany: 2013-11-11, 19:31   

U mnie nie ma już siewkowatych , za to jest pełno odlatujących mew , no i gęsi zbożowe, oraz żurawie . Przyleciały już za to gile ...Coraz zimniej ,coraz puściej. :sad:

PS. Dzisiaj widziałam jak bardzo duża, ciemna mewa ( wydrzyk ??) prowadziła klucz mew srebrzystych ,na południe...koniec roku się zbliża wielkimi krokami

harrier 

Wysłany: 2013-11-11, 20:17   

Kuliki cały czas ranek i wieczór - dziś ok.6:00 gwizdały nad Gniewem.Nad Wisłą w dół rzeki od miasta najliczniejsze siewki złote,czajek też jeszcze sporo.3 błotniaki zbożowe też 2 skowronki czy czaple białe (później znajdą się w kartotece :smile: ) i od ok.godz.16:30 nad skarpą wiślaną polujące uszatki-co roku na zimowisku.

siew.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 58,22 KB

titina 

Wysłany: 2013-11-11, 20:25   

Uszatkę widziałam w zeszłym tygodniu :grin:

harrier 

Wysłany: 2013-11-13, 07:41   

Tą z błot i podmokłych terenów :wink:

harrier 

Wysłany: 2013-11-13, 10:09   

Z wczorajszego ranka w szarówce jesiennej-

gesi1.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 35,21 KB

zuraw.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 20,65 KB

czapla.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 36,18 KB

andrzejekk1 
:)

Wysłany: 2013-11-14, 11:27   

Witam. Mam takie małe pytanko. Widział ktoś przelot żurawi w okolicach pólnocnego podkarpacia? Np. w okolicach stawów na Budzie Stalowskiej.

Mirek 

Wysłany: 2013-11-14, 14:03   

andrzejekk1 napisał/a:
Widział ktoś przelot żurawi w okolicach pólnocnego podkarpacia?

Poszukaj sobie tutaj: kartoteka-przyrodnicza.pl

andrzejekk1 
:)

Wysłany: 2013-11-15, 09:27   

Mirek napisał/a:
andrzejekk1 napisał/a:
Widział ktoś przelot żurawi w okolicach pólnocnego podkarpacia?

Poszukaj sobie tutaj: kartoteka-przyrodnicza.pl

Dzięki wielkie

Anton 

Wysłany: 2013-11-16, 10:23   

Od kilku tygodni często pracuję w lesie.
Dominują paszkoty, niemal nieprzerwanie słyszę ich głosy, przebywają wśród wierzchołków jodeł, żywią się owocami jemioły.
Niemal co dzień słyszę także: gile, czyże , grubodzioby i widuję stadka zimujących sikor.
Często słyszę też: raniuszki, kowaliki, sójki, dzięcioły duże, czarne i zielonosiwe.
Jeszcze w pażdzierniku słyszałem śpiewające w lesie kosy.
Teraz już kosów nie widuję, chociaż co roku część samców pozostaje w lesie na zimę.
Również widywałem wtedy słonki w lesie.
Na polach, często spotykam stadka trznadli, szczygły na chwastach, bażanty, polującego srokosza oraz kruki.
W pażdzierniku widywałem tam przelotne świergotki drzewne, różne łuszczaki, polujące myszołowy, oraz pustułkę.
Często widuję grupy kwiczołów, tak w październiku jak i teraz.
Kwiczoły spotykam też we wsi. W moim sadzie właśnie dojadają resztki owoców aroni, oraz jarzębin. Ptaków tych jest zwykle ponad 100. W tym roku jabłonie praktycznie nie owocowały w okolicy, więc kwiczoły muszą szukać innych źródeł pokarmu.
Bażanty często przebywają w moim sadzie i nie są zbyt płochliwe.
Nigdzie nie widzę kuropatw na polach, chociaż obserwowałem w tym rejonie, w lipcu parę z młodymi.

harrier 

Wysłany: 2013-11-24, 10:30   

Późny błotniak stawowy-polował jakiś czas później odleciał na SW.Obserwacja z 21 listopada - słabe fot w szarówce jesiennej,niskie ciemne chmury,zamglenia i mżawka...

stawblot2.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 26,27 KB

blotstaw.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 33,32 KB

harrier 

Wysłany: 2013-11-24, 11:02   

kuliki cały czas obecne-duże stada ciągną nad ranem i też wieczorem-gwizdy,nawoływania itd. dziś od ok.godz.6:10 nadawały.Na fot-kąpielisko :wink: z niedawna :smile:

kul.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 28,78 KB

Odpowiedz do tematu